Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Zawodniczki UKS SOKÓŁ jadą na Mistrzostwa Europy! 2024-05-06

Po znakomitych wyścigach eliminacyjnych Gabriela Wojtyła i Nikola Gliniecka wywalczyły prawo startu w tegorocznych Mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim. Obie zawodniczki zostają powołane do Reprezentacji Polski i w dniach 8 -12 maja wystartują w mistrzostwach starego kontynentu.

Areną zmagań, będzie górski kompleks Cheile Grădiștei, gdzie w malowniczym terenie o tytuły mistrzowskie powalczą najlepsi kolarze Europy. Start i meta usytuowane są na terenie stadionu biathlonowego, usytuowanego na wysokości 1300 mnpm.

Obie nasze zawodniczki stanęły na podium sobotniego wyścigu „Maja włoszczowska Race UCI C1” w Jeleniej Górze, czym spełniły ostatecznie kryteria kwalifikacyjne Polskiego Związku Kolarskiego. Gabriela zajęła trzecie miejsce w kategorii elita, a Nikola zwyciężyła w wyścigu juniorek. Tuż przed wyjazdem, najmłodsi sportowcy zatorszczyzny, wezmą udział we wspólnym treningu kolarskim z kadrowiczkami, który odbędzie się dziś o godzinie 17:00 na rowerowej trasie zamkowej.

Wprowadził: Informatyk UM Zator 2024-05-06 13:07