do góry

Jakość powietrza

Aktualne komunikaty Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu

Portal Jakości Powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Znaleziono 159 wiadomości.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »

Zmiana tzw. uchwały antysmogowej dla woj. małopolskiego - wydłużony okres na wymianę starych źródeł ciepła 2022-11-03

Do końca kwietnia 2024 roku konieczna jest wymiana kotłów na węgiel lub drewno

CEEB - obowiązek aktualizacji danych m.in. o źródle ciepła 2022-11-03

Zgodnie z wytycznymi Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 roku, deklarację do CEEB należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia

Gmina Zator oferuje wsparcie merytoryczne i techniczne w zakresie ubiegania się o dofinansowanie z ogólnopolskiego Programu „Czyste Powietrze”. 2022-10-23

Program daje Ci możliwość uzyskania dofinansowania do termomodernizacji budynku wraz z wymianą nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe.Gmina Zator oferuje wsparcie merytoryczne i techniczne w zakresie ubiegania się o dofinansowanie z ogólnopolskiego Programu „Czyste Powietrze”.

Komunikat GINB w sprawie zjawiska zmian/aktualizacji źródeł ciepła w deklaracjach 2022-09-02

W ślad za Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego przypominamy, że jakakolwiek zmiana rodzaju źródła ciepła oraz wykorzystywanego paliwa – nie z uwagi na popełnioną pomyłkę – lecz ze względu na potrzebę wykazania w CEEB

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany uchwały antysmogowej 2022-08-10

Burmistrz Zatora informuje, że aktualnie trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany uchwały antysmogowej dla małopolski w zakresie przesunięcia terminu mówiącego o obowiązku wymiany pozaklasowych kotłów węglowych oraz kominków i miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe o sprawności poniżej 80%.

Nowy czujnik mierzący jakość powietrza w gminie Zator! 2022-07-11

Na budynku Domu Ludowego w Podolszu (okno od strony południowej) zamontowano nowe urządzenie mierzące jakość powietrza...

Deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) nadal obowiązują 2022-07-07

Przypominamy, że właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych nadal mają obowiązek składać deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Analiza ubóstwa energetycznego na terenie Gminy Zator 2022-06-20

W związku z przeprowadzaniem przez Urząd Miejski w Zatorze analizy ubóstwa energetycznego na terenie Gminy Zator, zapraszamy mieszkańców do udziału w badaniu.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze" 2022-06-06

Urząd Miejski w Zatorze zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze", na którym zostaną przedstawione zasady funkcjonowania przedmiotowego programu (wersja programu obowiązująca od 25.01.2022 r.).

Ogólnopolska lista Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM) 2022-06-03

Informujemy, że na stronie internetowej https://lista-zum.ios.edu.pl/ dostępna jest ogólnopolska lista Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM). W związku z rozwojem listy ZUM, dnia 30 czerwca 2022 roku nastąpi wygaszenie małopolskiej listy niskoemisyjnych kotłów na paliwa stałe. Po tym terminie nie będą już przyjmowane nowe zgłoszenia i lista nie będzie aktualizowana o nowe urządzenia.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »

 

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl