do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2024 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Zatorland

Baner reklamowy ZatorlandZatorland zaprasza na swoją stronę internetową.

Gdzie zaparkować

Plan Zatora z naniesionymi aktualnymi parkingami w tabeli plików do pobrania znajdującej się poniżej.

„DinoZatorland” - tak było

Z początkiem września 2008 do Urzędu Miejskiego w Zatorze wpłynęła atrakcyjna, choć dość nietypowa oferta inwestycyjna od dużego przedsiębiorstwa z planem zrealizowania przedsięwzięcia pn. „DinoZatorland”. Inwestor zwrócił się do Burmistrza z prośbą o udostępnienie i możliwość długoletniej dzierżawy terenów gminnych pod budowę parku rozrywkowo – edukacyjnego.

Logo DinoZatorlandPo zapoznaniu się i wnikliwym przeanalizowaniu planów inwestycyjnych przedsiębiorstwa DinoZatorland. Burmistrz zwrócił się do Rady Miejskiej o zgodę na wydzierżawienie inwestorowi na okres 20 lat nieruchomości gminnej przy ul. Parkowej o powierzchni blisko 1,40 ha wraz ze znajdującym się na niej budynkiem dawnego Gminnego Ośrodka Kultury (była szwalnia). Teren dzierżawy oraz budynek na nim posadowiony zostanie gruntownie przebudowany i zaadoptowany pod budowę Parku Rozrywkowo – Edukacyjnego o nazwie „DinoZatorland”, docelowo będzie ogólnie zajmował ok. 10 h. Jego główną atrakcją będą modele ok. 70 ruszajacych się, wydających odgłosy a także oddychających jak żywe dinozaurów naturalnej wielkości (1:1), na mniejszych dinozaurach dzieci będą mogły się poruszać . To nie lada gratka zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców naszej Gminy, a także dla rosnącej liczby odwiedzających zatorszczyznę turystów.

Zdaniem inwestora „DinoZatorland” będzie jednym z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych tzw. „Parków Jurajskich”.Bedzie to najwiekszy park na świecie pod względem ilości ruchomych dinozaurów, drugi taki jest tylko w Kanadzie. „DinoZatorland” będzie mógł się pochwalić dwoma okazami dinozaurów, które będą największe na świecie m.in. T – Rex.

Dodatkową zaletą przedsięwzięcia jest wzbogacenie każdego dinozaura o szczegółowe opisy gatunkowe i przedstawienia na tabeli stratygraficznej jego wieku geologicznego oraz miejsce znalezienia skamieniałości.

Na terenie obiektu oprócz parku dinozaurów powstanie także muzeum, w którym znajdzie się stała ekspozycja szkieletów, skamieniałości oraz różnorodnych okazów skał i skamielin sprzed milionów lat. Prace nad jego budową zostaną podjęte przy współpracy merytorycznej i naukowej z Instytutem Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Co więcej, w zatorskim „dinoparku” znajdą się punkty badawcze dla dzieci, w których będą mogły bawić się w paleontologów - poszukiwaczy przygód, własnoręcznie odkopując i wyciągając z ziemi i z piasku szczątki prehistorycznych gadów oraz zdobywając certyfikat „Tropiciela Dinozaurów”.

„DinoZatorland” stanowić będzie nie lada gratkę dla zwiedzających, gdyż będzie tam się znajdować również „park rozrywki”, gdzie będzie można poszaleć na dziesięciu różnych kolejkach. Będzie można skorzystać z istniejących już atrakcji takich jak: minigolf, kort tenisowy, siatkówka plażowa, wypożyczalnia rowerów, jak również powstaną nowe atrakcje takie jak np. Tor quadowy.

Dodatkowym magnesem i prawdziwą perełką - jak nazywają go inwestorzy będzie tor Formuły1 gokard.

W Parku będzie znajdować się pełne zaplecze gastronomiczne, a docelowo powstanie baza noclegowa dla blisko 200 osób oraz pole karawaningowe.

Dużym walorem oprócz bezsprzecznych korzyści turystycznych jest też fakt, iż zatrudnienie w powstającym projekcie znajdą mieszkańcy naszej gminy, co zostało zapisane w warunkach umowy pomiędzy „DinoZatorland” sp. z o.o. a Burmistrzem Zatora.

Rodzi się doskonała okazja do promocji Gminy Zator poza jej granicami. Obok corocznej wielkiej imprezy kulturalno-kulinarnej „Święto Karpia” w „Dolinie Karpia” będzie to niewątpliwie jedna z największych atrakcji zatorszczyzny.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Parkingi_Zator.jpg Parkingi_Zator.jpg 14-12-17 07:54 200.27KB Parkingi_Zator.jpg pobierz
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl