Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Trzy złota dla SOKOŁA Zator podczas Mistrzostw Małopolski w kolarskich przełajach. 2018-03-16

Udział w zawodach kolarskich o tej porze roku to zawsze wyzwanie dla uczestników. Tydzień wcześniej,  mieliśmy 12 stopni mrozu, a w ubiegłą sobotę, na uczestników czekała słoneczna pogoda i… - jedno wielkie wszechobecne błoto, zmieszane z resztkami  topniejącego  śniegu. W takich warunkach, o prymat najlepszego kolarza Małopolski, do rywalizacji przystąpili nasi zawodnicy. Do Mistrzostw wystawiliśmy praktycznie pełny skład, choć wracający po kontuzji Marcin Sermak musiał jeszcze zadowolić się z „oglądarki”, podczas której dopingował klubowych kolegów.

W najliczniej obsadzonej kategorii młodzików, jaki i juniorów młodszych dominowali właśnie zawodnicy zatorskiego klubu. W tej młodszej kategorii, aż dwóch naszych kolarzy znalazło się w strefie medalowej! Wicemistrzem Małopolski został Maksymilian Wiśniowski, a tuż zanim po brąz finiszował Dawid Śliwiński. W juniorach młodszych, Michał Śliwiński nie dał złudzeń konkurencji i z dużą przewagą wygrał swój wyścig. W pierwszej siódemce zawody ukończył również Kamil Łaziński. Ponownie dużo radości przysporzyła nam start Inez Durlak. Nasza młodziczka zdecydowanie wygrała swoją kategorię, pokonując również wielu chłopców.  W wyścigu elity kobiet po złoto sięgnęła Gabriela Wojtyła, choć nasza tegoroczna Mistrzyni Polski nie jest jeszcze w optymalnej formie. W połączonym wyścigu elity mężczyzn i U23, w pierwszej czwórce znaleźli się również zawodnicy posiadający na swym koncie tytuły Mistrzów Polski. W tym doborowym towarzystwie, aż dwóch zawodników Sokoła. Na drugiej pozycji uplasował się  Stanisław Nowak, a czwarty na metę przybył Michał Topór. Ciężkie zimowe treningi nie pomagają jeszcze w wygrywaniu zawodów, ale jesteśmy przekonani, że ta praca zaowocuje dobrymi wynikami w sezonie mtb, który otwieramy już 25 marca w austriackim Langenloise.

foto i tekst: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Karol Matyjasik 2018-03-16 14:52