do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Podolszu stanęło wielkie serce na nakrętki. Placówka już od lat włącza się w akcję ich zbierania 2021-01-07

Z inicjatywy Marzeny Kajfasz oraz uprzejmości dyrektora szkoły Piotra Januszyka, przed budynkiem szkoły stanęło ogromne, metalowe serce na plastikowe nakrętki. Placówka już od wielu lat włącza się w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla osób potrzebujących. 
Serce na nakrętki zostało zakupione dzięki pomocy lokalnych firm tj. od ADAMEX Adam Kosowski, MAT-BUD Jacek Matyja, HYDRO-BŁYSK Michał Garczarczyk, EL-GRECO Marek Kajfasz oraz Macieja Masialskiego. Serce zostało postawione z końcem listopada 2020 roku i już dwukrotnie było w całości zapełnione.
Zbiórka nakrętek organizowana jest od lat przez szkoły i przedszkola naszej gminy w szczytnych celach. Aktualnie nakrętki w Podolszu zbierane są dla czteroletniego Dominika. Zebrane ze zbiórki pieniądze przeznaczane są na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji i leczenia. 
W ZSP w Podolszu od 2010 Szkolna Rada Uczniowska prowadzi akcje, w które włączają się wszyscy uczniowie wraz ze swoimi rodzinami, a także mieszkańcy Podolsza i nauczyciele. Rocznie udaje się zebrać ok. 300 kg nakrętek.  
Dzięki zbiórce nakrętek promujemy także właściwą postawę ekologiczną i chronimy środowisko naturalne. Zachęcamy mieszkańców by poprzez placówki oświatowe naszej gminy wspierali akcje charytatywne pozwalające nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Wprowadził: Jarosław Momot 2021-01-07 15:21
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl