do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

PILNE!!! ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU ”ZŁOTA RYBKA” W ZATORZE!!! 2020-11-01

Uprzejmie informujemy iż po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną biorąc pod uwagę informację o zakażeniach COVID-19 wśród pracowników Samorządowego Przedszkola „Złota Rybka” Burmistrz Zatora na podstawie wniosku Dyrektora oraz mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną w placówce w tym przede wszystkim zagrożenie zdrowia dzieci zawiesza zajęcia w przedszkolu na okres od 2 listopada do 6 listopada 2020 roku włącznie.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna  w przedszkolu nie ulegnie poprawie istnieje możliwość przedłużenia zawieszenia zajęć.

Jednocześnie informujemy iż obecnie rodzic zdrowego dziecka może skorzystać tylko z zasiłku opiekuńczego na zasadach ogólnych określonych w ustawie o  świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Z zasiłku opiekuńczego można obecnie skorzystać tylko w  przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły, a także w przypadku choroby niani, z którą rodzice mają zawartą umowę lub opiekuna dziennego – zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi dziecka do lat 8 przez łączny okres 60 dni w roku na wszystkie dzieci.

Zwracamy się z prośbą o monitorowanie stanu zdrowia dzieci w przypadku wystąpienia niepokojących objawów prosimy skontaktować się z lekarzem.

Życzymy wszystkim zdrowia.

Wprowadził: Jarosław Momot 2020-11-01 15:11
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl