do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2024 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Delegacja Gminy Zator z wizytą partnerską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie 2022-12-09

8 grudnia 2022 r. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie odwiedziła delegacja z Zatora, która wzięła między innymi udział w otwarciu wystawy „Honorowe Obywatelstwo miasta Zatora – pomiędzy przeszłością a teraźniejszością”, poświęconej odnalezionemu i poddanemu konserwacji aktowi nadania „Honorowego Obywatelstwa Miasta Zatora”.

 Delegacji z Zatora przewodniczył Burmistrz miasta Mariusz Makuch, który rozmawiał z Rektorem prof. dr. hab. Piotrem Borkiem na temat współpracy pomiędzy Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie a Gminą Zator.Odbyła się również prezentacja książki Władysława Wichmana „Moje życie. Pamiętnik zatorzanina” pod redakcją dr. hab. Konrada Meusa oraz wnuka autora wspomnień – Tomasza Wichmana. Publikacja ukazała się 10 listopada 2022 roku, nakładem wydawnictwa Księgarni Akademickiej.

 Instytut Nauk Technicznych gościł laureatów konkursu historycznego „Zator i zatorzanie w dziejach Narodu i Państwa polskiego”, który odbył się w listopadzie 2022 roku, przy okazji Święta Niepodległości i adresowany był do uczniów klas 7–8 z terenu gminy. Konkurs był organizowany przez Urząd Miejski w Zatorze i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Celem konkursu była promocja dziedzictwa kulturowego Zatorszczyzny oraz wiedzy historycznej ze szczególnym uwzględnieniem historii gminy.

Wprowadził: Informatyk UM Zator 2022-12-09 17:39
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl