do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc grudzień 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Nowy Ambulans dla Podstacji Pogotowia w Zatorze 2023-10-17

W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne przekazanie przekazania karetki pogotowia ratunkowego do podstacji Zator. W wydarzeniu wzięli udział Andrzej Skrzypiński - Starosta Oświęcimski, Paweł Kobielusz – Wicestarosta, Mariusz Makuch - Burmistrz Zatora, Jerzy Mieszczak - Członek Zarządu Powiatu Oświęcimskiego, Edward Piechulek - Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, Adam Merta – Dyrektor SZOZ w Zatorze, Barbara Gołda i Wiesław Susek - Radni Rady Miejskiej oraz ratownicy medyczni z oświęcimskiego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Przekazany ambulans, to jedyny w powiecie oświęcimskim z automatycznymi noszami, który zastąpił wyeksploatowany pojazd z przebiegiem kilkuset tysięcy kilometrów. Karetka posłuży naszej społeczności przez najbliższych kilka miesięcy. Potem do stolicy Doliny Karpia trafi nowa karetka, równie nowoczesna. Dyrekcja Szpitala w Oświęcimiu aplikowała o środki na jej zakup z ministerialnego Funduszu Medycznego. "Chciałem podziękować, że ta nowoczesna karetka do nas dotarła. Udało nam się kiedyś przekonać wszystkich, którzy o tym decydowali, żeby karetka na stałe była w Zatorze. Doskonale pamiętamy, że jeszcze kilkanaście lat temu stacjonarnie ambulansu u nas nie było.

 

Dziękujemy za wsparcie dyrektorowi szpitala i Zarządowi Powiatu w Oświęcimiu, no i oczywiście ratownikom medycznym za udzielaną mieszkańcom pomoc" - powiedział burmistrz Zatora

Wprowadził: Robert Bonar 2023-10-17 08:21
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl