do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Odnowienie współpracy pomiędzy ASP w Krakowie a Gminą Zator 2021-03-03

01.03.2021 r. w Krakowie odnowiono porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Gminą Zator. Nowe porozumienie podpisane przez prof. Andrzeja Bednarczyka Rektora ASP w Krakowie i Mariusza Makucha Burmistrza Zatora nawiązuje do Porozumienia zawartego w dniu 6 maja 2004 roku.

Dzięki kilkunastoletniej współpracy z krakowską uczelnią na terenie gminy udało się odnowić wiele cennych zabytków i zrealizować niezliczoną liczbę inicjatyw. Dotyczyły one nie tylko odnowy i konserwacji zatorskich zabytków, ale także organizacji letnich praktyk studenckich, jesiennych wernisaży, warsztatów, plenerów, prelekcji, wydawnictw oraz wielu innych przedsięwzięć.

ASP w Krakowie i Gmina Zator we wspomnianym dokumencie zadeklarowały dalszą współpracę m.in. w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych i naukowych, organizacji zajęć, warsztatów i szkoleń naukowych, organizacji praktyk i staży studenckich, promocji i upowszechniania nauki i sztuki oraz współpracy programowej. Porozumienie związane jest z realizacją nowych wyzwań i przedsięwzięć obejmujących działania w obszarze kultury i edukacji.

W uroczystości brali również udział Prorektor ASP ds. studenckich i kształcenia prof. Robert Sowa oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze Elżbieta Mostowik.

 

 

Wprowadził: Robert Bonar 2021-03-03 19:23
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl