Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Siatkarki UKS SOKÓŁ pokonały Kęczanina Kęty w I Lidze Małopolskiej 2019-01-07

Rewelacyjnie otworzyły nowy rok zmagań w I lidze małopolskiej siatkarki z Zatora. Seniorski zespół UKS SOKÓŁ, rozegrał najlepsze spotkanie z wszystkich dotychczasowych jakie obserwowaliśmy. W derbach powiatu, UKS SOKÓŁ pewnie pokonał na wyjeździe wyżej notowaną drużynę Kęczanina Kęty. Już pierwszy set pokazał, że nasze siatkarki z meczu na mecz grają coraz lepiej. Bardzo dobra zagrywka i skuteczna gra w kontrze, nie pozostawiły złudzeń kto w tym dniu jest lepiej dysponowany. Pewna wygrana Zatora 25:16, mimo mocnego dopingu z trybun dla gospodyń tego meczu, dodatkowo uskrzydliły nasze zawodniczki. W drugiej odsłonie, chęć zwycięstwa nie była mniejsza a równie skuteczna gra i popisowe akcje doprowadziły do tego, iż Zatorzanki po raz kolejny cieszyły się z wygranego seta i to z identycznym stosunkiem punktowym 25:16. Chwilę „zadyszki” złapała nasza drużyna w trzeciej partii meczu. Niesiona dopingiem ekipa z Kęt, uzyskała przewagę 9:15 i gdy wydawało się, że set już stracony, zdobywamy punkt blokiem a w pole zagrywki wchodzi nasza rozgrywająca – Justyna Jurkiewicz. Seryjnie zdobywa punkty bezpośrednio zagrywką oraz znakomicie działa nasz blok. To, plus bardzo mądra gra Darii, kolejne zagrywki innych zawodniczek ponownie  dały wiarę w wygraną. Efekt wygrywamy trzeciego seta 25:18 i cały mecz 3:0. Po raz pierwszy trenerka Renata Wacławik mogła dysponować pełnym składem i efekt siły naszej drużyny był naprawdę widoczny. Na pochwałę zasługuje trzon naszej ekipy składający się z wychowanek SOKOŁA. Libero Maja Puziak, rozgrywająca Justyna Jurkiewicz oraz atakująca Patrycja Dudziak zagrały naprawdę koncertowo. Do tego wspaniała gra naszych przyjmujących Darii i Justyny oraz środkowych Karoliny i Ewy, dała nam nie tylko zwycięstwo, ale również radość z oglądania bardzo ładnej siatkówki. Kolejny już w niedzielę 13-go stycznia. We własnej hali podejmować będziemy WISŁĘ KRAKÓW.

KĘCZANIN Kęty – UKS SOKÓŁ Zator 0-3 (16:25, 16:25, 18:25)

Tekst i foto:Sebastian Żabiński