do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc wrzesień 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Strategia Gminy Zator na lata 2023-2030 2022-07-05

Zator, 24.06.2022 r.

Szanowni Państwo,

trwają prace nad Strategią Rozwoju Gminy Zator do 2030 roku. Zakończyliśmy i podsumowaliśmy już prace diagnostyczne, obejmujące przeprowadzenie szeregu analiz statystycznych dotyczących sytuacji społecznej, gospodarczej przestrzennej gminy oraz sondażowego badania opinii mieszkańców w formie ankiety on-line. Aktualnie skupiamy się na opracowaniu planu operacyjnego, wskazującego cele rozwojowe i działania do wykonania w perspektywie najbliższych lat.

Założenia Strategii Rozwoju Gminy Zator na lata 2023-2030 wypracowywane są w sposób partycypacyjny, czego przejawem są warsztaty diagnostyczne i strategiczne oraz badania ankietowe.

Niniejszym mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w kolejnym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 05.07.2022 r. o godz. 16:00 w Centrum Aktywizacji Zawodowej ul. Juliusza Słowackiego 15. Jego przedmiotem będzie podsumowanie dotychczasowych prac oraz weryfikacja, ewentualne poprawki i uzupełnienia oraz uzyskanie akceptacji dla projektu planu operacyjnego strategii.

Wszystkie materiały dotyczące prac nad Strategią Rozwoju Gminy Zator do 2030 roku dostępne są na dedykowanej podstronie: www.zator.pl Na ten moment dostępne są: prezentacja wprowadzająca dotycząca obowiązujących wytycznych proceduralnych i merytorycznych względem strategii, prezentacja dotycząca wniosków z diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej gminy Zator, prezentacja wyników sondażowego badania ankietowego zrealizowanego wśród mieszkańców gminy oraz projekt analizy SWOT. Przed wspomnianym spotkaniem konsultacyjnym na stronie pojawi się również materiał, który będzie wykorzystywany podczas ostatniej dyskusji warsztatowej.

Jednocześnie decyzją Burmistrza Zatora uruchomiony został Bank Projektów w formie ankiety on-line. W ten sposób zbierane są od mieszkańców pomysły na zadania i projekty, które przyczynią się do rozwoju naszej gminy. Zachęcamy Państwa do zgłaszania swoich pomysłów i potrzeb za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na stronie: https://www.webankieta.pl/ankieta/769032/bank-projektow-w-ramach-strategii-rozwoju-gminy-zator-do-2030-roku.html Propozycje zbierane są do końca czerwca. Wszystkie zgłoszenia zostaną poddane analizie, celem ewentualnego wykorzystania w nowo tworzonej strategii.

Poza tym, opracowany wspólnie projekt Strategii Rozwoju Gminy Zator do 2030 roku zostanie poddany konsultacjom społecznym wynikającym z wytycznych ustawowych. Będzie to kolejna szansa, aby zgłosić swoje ewentualne uwagi i sugestie zmian do dokumentu. Stosowna informacja zostanie opublikowana na stronie gminy.

Będę bardzo wdzięczny za aktywny udział i współpracę w ramach opracowania Strategii Rozwoju Gminy Zator na lata 2023-2030.

 

Z wyrazami szacunku,
Burmistrz Zatora
Mariusz Makuch

Wprowadził: Robert Bonar 2022-06-24 11:16
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl