do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc listopad 2022 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

#OdkrywamySkarbyDolinyKarpia - Polanka Wielka 2022-11-18

W ramach akcji promocyjnej #OdkrywamySkarbyDolinyKarpia dzisiaj swoje drzwi otwiera przed nami Polanka Wielka. Na jej terenie poszukiwać będziemy produktów wyróżnionych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia.

Gmina Polanka Wielka słynie z lokalnego przysmaku jakim są prażonki polańskie – Produkt Tradycyjny Województwa Małopolskiego. Będąc w okolicy warto zwiedzić drewniany kościół św. Mikołaja, który pochodzi prawdopodobnie z I połowy XVI wieku i znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego. Symbolem gminy jest motyw roślinny oznaczający łąki i pola uprawne, punkty z widokiem na Wyżynę Krakowską i Śląską, Kotlinę Oświęcimską oraz pasmo Beskidu Małego.

Witrażowych kompozycji będących symbolem marki lokalnej Dolina Karpia w gminie Polanka Wielka można szukać w gospodarstwie rolnym, w którym tłoczone są „Oleje Prosto z Pola”:

- olej lniany
- olej rzepakowy.

Oleje tłoczone są na zimno z ziarna pochodzącego z własnej produkcji w gospodarstwie rolnym. Tłoczenie na zimno to bardzo powolny, ale przez to tradycyjny i naturalny proces, który pozwala zachować wszystkie kluczowe substancje organicznie czynne. Brak przemysłowych metod jak rafinacja czy barwienie pozwala uzyskać bardzo wysokiej jakości olej. Brak konserwantów i innych dodatków sprawia, że Oleje Prosto z Pola są w 100% naturalne.

 

 

Naturalna metoda produkcji - stosowana od pokoleń, własny surowiec oraz zamiłowanie do tworzenia olejów to coś, czego nie sposób wyrazić słowami – trzeba spróbować.

 

 

Oleje można kupić w gospodarstwie rolnym „Oleje Prosto z Pola” w Polance Wielkiej (ul. Długa 143), w gospodarstwie rolnym w Tomicach (ul. Floriańska 147), w sklepie internetowym: www.olejeprostozpola.pl oraz u lokalnego dystrybutora – HANA Supermarket w Zatorze (ul. Rynek 14).

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.olejeprostozpola.pl, www.dolinakarpia.eu.

Za tydzień zapraszamy do kolejnej gminy, tym razem skarbów marki lokalnej będziemy szukać w Osieku!

 

Zdjęcia: Marcin Gałek

Wprowadził: Jarosław Momot 2022-11-18 12:46
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl