do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

51 ogólnopolski spływ rzeką Skawą 2023-05-24

Kolejny raz, prawie setka, kajakarzy ze Śląska, Podkarpacia, Mazowsza i Wielkopolski przybyła do Podolsza aby uczestniczyć w spływie rzeką Skawą. Po ubiegłorocznych udrękach tegoroczna impreza była udana. Pogoda niesamowicie sprzyjała płynącym, poziom wody dostateczny, tak więc bez przeszkód wszyscy pokonali odcinek od Wadowic do Podolsza. Kolejny raz nie udało się spłynąć spod zapory w Świnnej Porębie ze względu na prace w rejonie niebezpiecznego progu w Wadowicach. Zmuszeni byliśmy, ze względu na bezpieczeństwo płynących, rozpocząć start przy moście koło dawnej restauracji "Wenecja".


Woda poniosła wszystkich do Grodziska gdzie nastąpiło przewożenie kajaków ze względu na próg. Nie doczekaliśmy się jeszcze przeprawy, która dalej jest w budowie. Poczekamy...Po konsumpcji smakowitej zupki chętni wzięli udział w wyścigu na długości 4,5 km  z metą w Podolszu. Na biwaku czekał na wszystkich ciepły posiłek i konkurencje sprawnościowe m.in. strzelanie z wiatrówki czy gra w kołki, które cieszyły się zainteresowaniem. Wieczór upłynął śpiewaniem przy ognisku, pieczonych kiełbaskach i tańcach. W niedzielę nie udało się pokonać trasy do Spytkowic, ponieważ następny próg na rzece był nie do  pokonania ze względu na prowadzone, również tam, prace budowlane. Alternatywą było ponowne spłynięcie odcinka Grodzisko - Podolsze. Kajakarzy odwiedził również Pan Tomasz Wieliczko z urzędu w Zatorze, który współorganizował 51 spływ kajakowy rzeką Skawą.


Zgodnie z programem o 15:00 nastąpiło uroczyste zakończenie spływu, na które przybył patron honorowy spływu, Burmistrz Zatora pan Mariusz Makuch. Najlepsi w wyścigu otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i upominki rzeczowe a zwycięzcy strzelania z wiatrówki nagrody rzeczowe. Puchar ufundowany przez Urząd w    Zatorze dla najlepszej drużyny zdobyła ekipa "Ryczące pięćdziesiątki". Kolejny raz współpraca z Urzędem Miejskim w Zatorze, Miasta Wadowice, urzędami gmin Tomice, Mucharz, Spytkowice oraz Starostwem Wadowickim ułożyła się znakomicie. Składamy serdeczne podziękowania za finansowe wsparcie imprezy i przekazanie materiałów promocyjnych, które otrzymał każdy  uczestnik w pakiecie startowym.

Wspomnieć należy także gościnność gospodarza miejsca biwakowego, którym był LKS "Skawa" w Podolszu.  Pod kierownictwem Prezesa klubu pana Bogdana Bartuli byliśmy przyjęci bardzo serdecznie i co ważne, zarówno obiekt jak i cały teren był doskonale przygotowany na naszą imprezę. Serdecznie Dziękujemy. więcej informacji tutaj Skawa 2023 :: NEPTUN (sktk-neptun.pl)

Wprowadził: Jarosław Momot 2023-05-24 11:18
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl