do góry

Małopolski Smak

Udało się!

Karp po zatorsku znalazł się w czołówce plebiscytu „Małopolski smak” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Gazetę Krakowską oraz Radio Kraków.

Stało się to dzięki aktywności naszych mieszkańców i Wydziału Rozwoju, Promocji i Oświaty Urzędu Miejskiego w Zatorze. Promocja konkursu (a w domyśle karpia po zatorsku) przyniosła konkretny efekt w postaci wyróżnienia.

Karp po zatorsku znalazł się w konkursie tuż za oscypkiem, a przed śliwowicą łącką. Przed naszą potrawą były jeszcze tylko: kapusta charsznicka i chleb prądnicki. Za to wśród pokonanych oprócz łąckiej śliwowicy znalazły się m.in. bryndza, bundz, miód z Kamiannej, piwo z Okocimia, kryniczanka, kiełbasa krakowska, obwarzanek i wiele innych uznanych produktów.

Dodatkowym efektem konkursu będzie książka kucharska, którą w częściach wraz z okładką drukować będzie „Gazeta Krakowska” od 11 grudnia.

Warto dodać, że w kategorii najlepsza restauracja trzecie miejsce, za „Chłopskim jadłem” z Krakowa i „Góralską strawą” z Nowego Targu, zajęła Karczma „Zagroda” z Wygiełzowa, na którą głosowali również nasi mieszkańcy.

Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów miało miejsce w niedzielę 28 listopada w salach Zamku w Niepołomicach. Wśród potraw serwowanych dla gości zaproszonych do zamkowych piwnic znalazł się również karp po zatorsku przyrządzony osobiście przez Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta zasiadających w jury plebiscytu i reprezentujących Instytut Dobrego Smaku.

M. Makuch

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: „Małopolski smak” [ 1 ]
MalopolskiSmakDyplom.jpg MalopolskiSmakDyplom.jpg 14-12-16 15:58 28.62KB MalopolskiSmakDyplom.jpg pobierz
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl