do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Uczniowie SP w Zatorze zwycięzcami eliminacji wojewódzkich XXIII edycji Pucharu Tymbarku 2023-05-16

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zatorze odnieśli ogromny sukces wygrywając etap wojewódzki zawodów w piłce nożnej o Puchar Tymbarku i awansowali do zawodów ogólnopolskich w Warszawie.

 

 

 

To obecnie największy dziecięcy Turniej piłkarski w Europie. Odbywa się od 23 lat. Wzięło w nim udział wiele zawodniczek i zawodników występujących dziś w klubach ekstraklasy, a także reprezentantek i reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych.

 W XXIII edycji Pucharu Tymbarku do gry przystąpiło 8895 drużyn (wzrost o 25% w stosunku do XXII edycji) w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Rozgrywki na etapach gminnych i powiatowych odbywały się w 98% powiatów. Młode piłkarki i młodzi piłkarze grali na boiskach w całym kraju o wymarzoną nagrodę – spotkanie z reprezentacją Polski. Ostatnim krokiem na ich drodze będą mecze na PGE Narodowym w Warszawie.

 

 

 

Reprezentacja naszej szkoły w składzie : Miłosz Kowalczyk, Łukasz Węgrzyn, Piotr Gołda, Jakub Szwagrzyk, Mateusz Nowak, Filip Kręcichwost, Hubert Rubiś , Michał Gworek w dniu 11.05.2023r. na obiektach sportowych w Wadowicach przystąpiła do rywalizacji w wojewódzkim turnieju o Puchar Tymbarku. W fazie pucharowej chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze. Rywalizowali ze szkołami z Limanowej, Tarnowa i Miechowa . W finale spotkali się z drużyną z Nowego Sącza zwyciężając 6:2. Następnym etapem, będzie turniej ogólnopolski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Chłopcy w nagrodę będą kibicami na meczu reprezentacji Polski z Niemcami.

Należy również pochwalić się tym, że uczeń naszej szkoły Miłosz Kowalczyk został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

16 maja br. uczniowie wraz z Panią Dyrektor Anetą Huczek oraz ich opiekunem, nauczycielem wychowania fizycznego Piotrem Balonkiem spotkali się z Burmistrzem Zatora w Urzędzie Miejskim. Chłopcy pochwalili się dyplomem, medalami oraz pięknym pucharem. Uczniowie opowiadali także o swoich przeżyciach podczas eliminacji etapu wojewódzkiego w Wadowicach. Gmina Zator od samego początku wspierała młodzież finansując transport na eliminacje powiatowe, wojewódzkie i kolejne przed nimi ogólnopolskie. Oprócz gratulacji i podziękowań wszyscy uczestnicy otrzymali od samorządu Gminy Zator piłki do piłki nożnej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz trzymamy kciuki za ogólnopolski finał turnieju w Warszawie.

Wprowadził: Jarosław Momot 2023-05-16 17:57
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl