do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2023 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Międzynarodowy Puchar Polski "Pumptruck 2023" Zator-Palczowice - wyniki 2023-05-02

Na nowym torze pumptrack w Palczowicach 30 kwietnia rozegrane zostały rowerowe zawody Pucharu Polski. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy AQUILA Wadowice przy współudziale Gminy Zator. Rywalizacji towarzyszyła piękna pogoda, a zawodnicy i kibice stworzyli fantastyczną atmosferę dla sportowych zmagań.

 

Każdy zawodnik startujący na rowerze BMX lub MTB miał dwukrotnie do pokonania wyznaczoną przez sędziów trasę. Do wyniku końcowego zaliczany był szybszy przejazd. Zawody zgromadziły 38 zawodników i zawodniczek z kilkunastu miejscowości, między innymi z Krakowa, Katowic, Wadowic, Oświęcimia, Andrychowa, Lądka Zdroju, Bielska-Białej, Tych, Gliwic, Skierniewic oraz czeskiego Trzyńca. Nie zabrakło również amatorów tego sportu z naszej gminy. Wśród śmiałków byli dwaj kolarze z Podolsza i jeden z Zatora oraz zawodnik z Łączan Oliwier Wawro (rodem z Podolsza).

Najlepsze czasy wśród amatorów uzyskali Jarosław Szymański z Lądka Zdroju (19,55 sek.) i Zuzanna Patryk z Oświęcimia (22,64 sek.).Najlepsza trójka z naszej gminy to: Mirek Zieliński z Podolsza (22,74 sek.), Brajan Mędrzyk z Zatora (23.31 sek.) i Franek Balonek z Podolsza (29,31 sek.). W zawodach pierwsze punkty w Pucharze Polski zdobywali zawodnicy licencjonowani. Najlepsze czasy uzyskali: Dawid Kożuch z Chotomowa (18,70 sek.) oraz Iveta Wantulkova z  Bmx Třinec (Czechy) (20,41 sek.).

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali  puchary i dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. W tym roku rozegrane zostaną jeszcze cztery edycje Pucharu Polski w Pumptracku w Kielcach (Mistrzostwa Polski), w Nowej Soli, w Polance Wielkiej (17 września) oraz w Rzykach (Mistrzostwa Małopolski).

 

Zawody były obserwowane z uwagą przez wielu kibiców, którzy na co dzień rekreacyjnie trenują na nowym obiekcie. Na zakończenie imprezy Burmistrz Zatora zaproponował organizację zawodów dla mieszkańców dziesięciu gmin Doliny Karpia na zakończenie sezonu... trenujcie.

Wyniki Pucharu Polski #1 w Palczowicach dostępne są tutaj:

https://rewosport.pl/wp-content/uploads/2023/05/2023.04.30.PucharPolskiPumptrack.Zator_.wyniki.pdf

Wprowadził: Robert Bonar 2023-05-02 14:44
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl