do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc luty 2021 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Kolejne środki dla zatorskiego samorządu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 2020-12-23

W związku z otrzymaniem przez Gminę Zator środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w naszym ratuszu miało miejsce uroczyste przekazanie symbolicznego czeku na niebagatelną kwotę blisko 8,83 miliona złotych.

W ramach pomocy (przyznanej przez komisję rządową w ramach konkursu) zostanie zrealizowana termomodernizacja trzech szkół: w Zatorze, Podolszu i Graboszycach oraz przebudowa przedszkola w Zatorze. Realizację inwestycji przewidziano do końca 2022 roku. Przypominamy, że jest to druga transza przyznanej Gminie Zator rządowej pomocy finansowej w tym roku.

W sierpniu 2020 roku otrzymaliśmy blisko 2 miliony złotych na wydatki inwestycyjne.

Podczas oceny wniosków brano pod uwagę kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczbę osób, które skorzystają z inwestycji, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu.

Pragnę podziękować zespołowi pracowników naszego urzędu, który pod kierownictwem Leszka Bednarskiego i Marcina Strameckiego przygotował tak dobre wnioski.

Uzyskanie w tym roku łącznie ponad 10 milionów dotacji jest niewątpliwie wielkim sukcesem naszej gminy.

 

W sobotę 19 grudnia bieżącego roku symboliczny czek potwierdzający dotację na modernizację obiektów oświatowych przekazał w Ratuszu Miejskim w Zatorze Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita w towarzystwie Posła Rafała Bochenka oraz Posła Krzysztofa Kozika.

 

Dziękujemy!

Mariusz Makuch

Burmistrz Zatora

 

Wprowadził: Jarosław Momot 2020-12-23 14:28
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl