do góry
Strona główna / Gmina / Opieka zdrowotna / Profilaktyka / Pomóżmy Dzieciom Rosnąć Prosto

Pomóżmy Dzieciom Rosnąć Prosto

„Już pływam – zdrowo, sportowo, bezpiecznie”

Nauka pływania prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów zatrudnianych na pływalniach w Oświęcimiu i w Wadowicach, a co za tym idzie – poprawa bezpieczeństwa oraz kondycji fizycznej to propozycja, jaką Urząd Miejski w Zatorze przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Podolszu, Zespołem Szkół w Graboszycach oraz Szkołą Podstawową w Zatorze przygotował dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia te są odpowiedzą na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego na zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez organizację zajęć rekreacyjno – sportowych pn. „Już pływam”.

Za główne cele programu przyjęto

  • wzrost bezpieczeństwa dzieci korzystających z kąpielisk;
  • nabycie podstawowych umiejętności pływackich;
  • profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa;
  • podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów;
  • zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Program obejmuje 20 godzin zajęć nauki pływania na basenie prowadzonych przez instruktorów, pod nadzorem ratowników. Zajęcia realizowane będą w okresie od czerwca do listopada br. Program finansowany będzie ze środków Samorządu Województwa Małopolskiego oraz ze środków własnych Gminy Zator. Do każdej złotówki przeznaczonych ze środków własnych będzie dokładana druga złotówka z budżetu województwa. Gmina Zator otrzymała dofinansowanie w łącznej wysokości 7.100,00 zł.

Realizowane zajęcia wpisują się w prowadzony już trzeci rok Program Gminy Zator „Pomóżmy dzieciom rosnąc prosto”. Od września br. kolejna grupa uczniów z klas trzecich (obok pierwszych i drugich) szkół podstawowych uczestniczyć będzie w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej i wyjazdów na baseny. 

UMDO

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator Plac Marszałka
Józefa Piłsudskiego 1,
32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl