do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów 2020-04-03

Szanowni Mieszkańcy

W ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, obejmującego nieruchomości stale zamieszkałe, przeprowadzony zostanie w miesiącu kwietniu odbiór spod posesji odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Termin odbioru tych odpadów przypada w dniu, w którym w poszczególnych miejscowościach odbierane są odpady segregowane.

UWAGA!

  1. W trakcie tej akcji odbierane będą wyłącznie odpady wielkogabarytowe stare meble (szafy, fotele, krzesła, stoły), zużyte dywany, a także zużyty kompletny sprzęt AGD i RTV (radia, telewizory, komputery, żelazka), ramy okienne bez szyb, wanny, piecyki gazowe, zabawki, choinki itp.
  2. Nie będą odbierane: odpady poremontowe (gruz, pokrycia dachowe), oleje, farby, akumulatory, styropian wyroby ceramiczne (umywalki, urządzenia sanitarne) i opony.

Zwracamy się z prośbą, aby w godzinach porannych tj. do godziny 6:00 w przypadających dla miejscowości terminach Mieszkańcy Gminy Zator, wystawili przedmioty wymienione
w pkt. 1 przed posesje w miejscu dostępnym dla samochodu specjalistycznego.

Harmonogram objazdowego odbioru odpadów: Harmonogram odbioru odpadów segregowanych od 1 stycznia 2020 r. 

Od 1 kwietnia uruchomiony zostanie w Zatorze przy ul. Wadowickiej 57B PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH. Punkt został przeniesiony z ul.  Piastowskiej 24 i obecnie nie można tam już zostawiać żadnych odpadów.

Nowy PSZOK czynny będzie we wtorki i środy w godzinach od 10:00 do 14:00, w czwartki i piątki w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00, natomiast w miesiącu grudniu wyłącznie w soboty 5, 12, 19 grudnia w godz. 10:00 do 14:00. 

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, na teren PSZOK mieszkańcy będą wpuszczani pojedynczo. Prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się do obowiązujących wytycznych. 

W obawie o długie kolejki do PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH, prosimy o ograniczenie korzystania z PSZOK w kwietniu do niezbędnego minimum i przy zachowaniu wszystkich przepisów prawa ustalonych z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Wprowadził: Karol Matyjasik 2020-03-26 13:34
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl