do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc styczeń 2019 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Zatorzanin na podium podczas Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! 2018-04-12

W ostatnią niedzielę najmłodsi kolarze Sokoła walczyli w ogólnopolskim wyścigu o Puchar Ziemi Leżajskiej. Dawno nie obserwowaliśmy  tak dobrze obsadzonych zawodów dla kategorii młodzieżowych. Zapewne znaczący wpływ na ilość  i „jakość” zawodników miała ranga tych zawodów. Była to pierwsza z Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ze swych pierwszych punktów może cieszyć się Michał Śliwiński. W kategorii juniorów młodszych stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo, do którego zabrakło mu dosłownie kilku sekund. Michał po starcie zainicjował ucieczkę z 55 osobowego peletonu i wspólnie z kolarzem z Rzeszowa i Białegostoku odskoczyli rywalom. Nadając tempo uciecze niestety utracił nieco sił co wykorzystali jego kompani ucieczki i w efekcie zabrakło nieco dystansu aby ponownie walczyć o  zwycięstwo. Na pocieszenie przypadło trzecie, bardzo dobre miejsce naszego zawodnika.
Bardzo dobrze rozpoczęła wyścig  w kategorii młodziczek Inez Durlak. Podobnie jak Michał po starcie wyszła na prowadzenie, jednak kłopoty techniczne zmusiły ją do walki nie tylko z koleżankami ale również ze sprzętem. Ostatecznie zajęła 4 miejsce po bardzo ładnej jeździe.

W młodzikach, w ponad 40osobowej stawce Maks Wiśniowski  zajął 7 pozycję. Dawid Śliwiński, niestety podczas wyprzedzania zawodnika na trasie,  zaliczył efektowny upadek co spowodowało spadek o kilka pozycji  i uplasowało go na 11 miejscu.

Kamil Łaziński również nie ustrzegł się problemów technicznych i podążając dzielnie cały wyścig na tylko jednym działającym biegu, pozostawił za sobą aż 25 rywali.

Tekst i foto: Sebastian Żabiński

Zatorzanin na podium podczas Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

  • 1
  • 2
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl