do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc styczeń 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Zator łączy Spytkowice 2019-10-08

W dniu 5 października 2019 r. przez Gminę Zator przebiegła sztafeta biegowo–rowerowa pod hasłem „Łączymy Spytkowice”. Sztafeta wystartowała ze Spytkowic w powiecie wadowickim, dalej przez Zator do Spytkowic na Podhalu. W rajdzie biegowo–rowerowym wzięli udział także przedstawicielie Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze.

Mimo niesprzyjającej pogody kilkunastu uczestników z zaprzyjaźnionych gmin z powiatu nowotarskiego i wadowickiego po wspólnej modlitwie z proboszczem parafii wyruszyli w drogę. W takcie sztafety w Dolinie Karpia dołączyli przedstawiciele WZS w Zatorze. Na trasie sztafety zlokalizowany był przystanek w Zatorze, gdzie wszyscy zostali poczęstowani pysznym wędzonym karpiem ufundowanym przez gminę Zator

Biegaczom i rowerzystom towarzyszyła niestety deszczowa pogoda, jednak nie przeszkadzało to uczestnikom w realizacji postawionego celu. Około godziny 14:30 wszyscy dotarli do Spytkowic na Podhalu, gdzie odbyło się spotkanie, w trakcie którego dzielono się informacjami o historii obydwu gmin.

Na zakończenie sztafety biegowo–rowerowej wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne upominki ufundowane przez obydwie gminy i Stowarzyszenie Dolina Karpia

Miłym akcentem wydarzenia były gromkie brawa dla najstarszego uczestnika sztafety Aleksandra Trybuły. Siedemdziesięcioletni rowerzysta nadal realizuje swoje sportowe pasje i zachęca wszystkich do aktywności.

Serdecznie dziękujemy organizatorom tej wspaniałej inicjatywy oraz wszystkim uczestnikom za udział i promowanie zdrowego trybu życia.

                                                                                                                                                    

strona źródlowa i galeria - link

Wprowadził: Jarosław Momot 2019-10-08 13:40
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl