do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Wycofanie metalowych pojemników 2018-07-09

Urząd Miejski w Zatorze przypomina, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie od właścicieli nieruchomości odbierane będą zmieszane odpady komunalne wyłącznie w normatywnych pojemnikach (kubłach) do gromadzenia odpadów.

Pojemniki na odpady o pojemności 120 l, 240 l lub 340 l muszą posiadać pokrywę, dwukołowy system jezdny i być wykonane z polietylenu niskociśnieniowego o wysokiej gęstości (PE-HD), wysokiej odporności na działanie promieni UV, uszkodzenia mechaniczne i niskie temperatury.

Stosowane obecnie pojazdy do zbierania odpadów (śmieciarki) objęte obowiązującymi normami przystosowane są do opróżniania pojemników normatywnych – opisanych powyżej.

Odchodzi się od stosowania pojemników metalowych o pojemności 110 l do gromadzenia odpadów. Pojemniki te od kilku lat nie spełniają obowiązujących norm. Ich opróżnianie jest znacznie utrudnione ze względu na brak możliwości pełnego zaczepienia pojemnika do samochodu opróżniającego (śmieciarki). Ponadto nie ma możliwości całkowitego przechylenia takiego pojemnika przy jego opróżnianiu. Pojemniki takie będą odbierane jeszcze przez 3 miesiące (tj. do 30 czerwca 2018r.) jednak przedsiębiorstwo odbierające odpady nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia kubła metalowego lub jego niepełne opróżnienie.

W tym czasie wszystkie posesje muszą zaopatrzyć się w odpowiednią liczbę normatywnych pojemników.

Informacja z dnia: 09.04.2018 r.

 

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-07-09 12:17:29
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl