do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Współpraca, która już owocuje 2019-10-15

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zatorze bierze udział w ministerialnym programie „Szkolny Klub Sportowy”, który ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych. Program zakłada między innymi stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, promocję zdrowego stylu życia, ale również tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych młodego pokolenia.

Ostatnie z wymienionych zadań daje się świetnie realizować we współpracy z LKS „Zatorzanka” w Zatorze. To właśnie tam na szerszą skalę mogą rozwijać swoje zdolności młodzi pasjonaci piłki nożnej. Aż sześciu uczniów (drugoklasistów) z piętnastoosobowej grupy biorącej udział w programie „SKS” nie tylko systematycznie uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne, ale również regularnie ćwiczy w „Zatorzance”. Świetna współpraca między szkołą i klubem sportowym pozwoliła na odniesienie znaczącego sukcesu. Młodzi piłkarze awansowali z grupy B do grupy A Ekstraligi Talentów i w ostatnią niedzielę, 13 października, wzięli udział w prestiżowym Turnieju Ekstraligi w Chełmku. W skład drużyny weszli uczniowie klasy II ZSO z Zatora: Miłosz Kowalczyk, Łukasz Węgrzyn, Piotr Gołda, Jakub Szwagrzyk, Filip Kręcihwost i Maciej Kamiński. Nasi młodzi piłkarze rozegrali 8 meczów, z których siedem zakończyli zwycięstwem, a jeden zremisowali:

Zagłębie Sosnowiec- Zatorzanka Zator 0-1
Słowik Olkusz- Zatorzanka 0:3
Unia Oświęcim- Zatorzanka 3:3
Zatorzanka- AP Grzegorz Mielcarski 6:0
Zatorzanka- Cracovia 4:1
Zatorzanka - Lukam 2010 2:1
Zatorzanka- Chełmek 4:0
Czeladź-Zatorzanka 0:1

Uzyskane wyniki pozwoliły na zdobycie I miejsca w turnieju. Ponadto Miłoszowi Kowalczykowi przypadł zaszczytny tytuł „Króla strzelców”.

Sukcesy tak młodych zawodników cieszą ogromnie, napawają dumą i nadzieją. Można pokusić się o stwierdzenie, że tak właśnie powstają podwaliny do kolejnego kroku, może do utworzenia przy ZSO w Zatorze klasy sportowej? Na pewno warto o tym poważnie pomyśleć.

Wprowadził: Jarosław Momot 2019-10-15 15:31
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl