do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc wrzesień 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Wolność to dla nas wszystko 2017-11-14

9 listopada 2017 roku w hali sportowej w Zatorze uczniowie szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych obchodzili 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jako hasło dla tegorocznej uroczystości zostały wybrane słowa:

 Wolność kocham i rozumiem,

Wolności oddać nie umiem.

Głównym punktem tego dnia była uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas szóstych pod przewodnictwem pani Moniki Skowron i Krystyny Adamskiej. Apel miał na celu uświadomienie młodzieży, jak ciężko odzyskać swobodę życia po 123 latach zaborów. Młodzież przygotowująca akademię zadbała o odpowiedni nastrój poprzez ukazanie w sposób symboliczny scen historycznych. Niemały udział w tych scenkach miała muzyka, która wprowadzała odpowiedni klimat. Ponadto pojawiły się przepięknie wyrecytowane utwory patriotyczne, pieśni w wykonaniu uczniów klas szóstych oraz rys historyczny przedstawiony przez prowadzących.

Jestem pełna podziwu i uznania dla każdego, który poświęcił swoje zdrowie, a także życie, aby kolejnym pokoleniom żyło się lepiej. Mam nadzieję, iż pamięć o tamtejszych wydarzeniach z historii naszego państwa pozostanie w pamięci młodszych oraz starszych, a tradycje związane z obchodzeniem święta niepodległości będą przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Teskst i foto: ZSO Zator

 

Wprowadził: Martyna Kosowska 2017-11-14 07:59:54
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl