do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc październik 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

„Warto pomagać" Młodzi wolontariusze ze szkoły z Podolsza 2018-01-10

„Szlachetna Paczka” to najbardziej rozpoznawalna akcja społeczna, która od 2001 roku otwiera serca ludzi na pomaganie potrzebującym. Jej inicjatorem stał się ksiądz Jacek Stryczek, duszpasterz akademicki, prezes stowarzyszenia  „Wiosna”. Jest to projekt oparty na współpracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie. W akcję tę zaangażowani są sportowcy, aktorzy, piosenkarze oraz wielu tych, którzy nie są celebrytami. Wszyscy mogą więcej niż myślą, potrafią stać się bohaterami i pomóc chorym, starszym, samotnym czy ubogim.

         Na akcję tę nie pozostali obojętni  harcerze 15 DH „Chaos” i 18 GZ  „Super Myszki” z Podolsza. Postanowili dołączyć się do Hufca Ziemi Wadowickiej.

         Oprócz wyżej wymienionych działań zorganizowano także zbieranie herbaty. Zuchom i harcerzom przyświecało hasło:   „W ten zimowy czas herbatę podarować może każdy z nas”. Cały grudzień uczniowie  i pracownicy szkoły w Podolszu przynosili różnego typu herbatkę – czarną, smakową, wiórkową czy ekspresową. Miała ona  umilić  zimowe wieczory osobom, do których trafi.

         I tak też się stało, bowiem 4 stycznia 2018r. Herbata oraz ciasto zostały zawiezione przez zuchów, harcerzy i ich opiekunów  panią Magdalenę Wieczorek

i księdza Roberta Jończyka ( który użyczył transportu dzieciom osobiście prowadząc busa ) do Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu (kolejny rok z rzędu). 

Tekst i foto ZSP Podolsze                 

         Po obdarowaniu pensjonariuszy prezentami przyszedł czas na wspólne kolędowanie, któremu wydawało się nie być końca. Wszystkim pozostaną po tym spotkaniu niezapomniana wspomnienia. Dzieci wróciły do szkoły z postanowieniem, że to nie ostatnia taka akcja w ich życiu, bo naprawdę warto pomagać.

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl