do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

WZS na podium!!! 2018-11-26

 Dominika Dzidek zdobyła II miejsce w małopolskim konkursie "Stół pięknie nakryty". Była to już XV edycja konkursu organiziwana przez Zespół Szkół Gastronomicznych  nr 2 im. prof Odona Bujwida w Krakowie. Do rywalizacji w kategorii kucharz przystąpiło 15 szkół z całej małopolski, a tematem przewodnim zmagań kulinarnych była cielęcina. Dominika wykonała "Górkę cielęcą marynowaną w tymianku i czosnku z sosem demi glace, podawaną na muślinowym puree z sufletem z buraka". Danie zachwyciło podniebienia jury, w skład którego wchodzili najwybitniejsi mistrzowie sztuki kulinarnej m.in. z Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej, Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz Krakowskiej Szkoły Restauratorów.

Nasza uczennica oprócz nagród rzeczowych zdobyła trzytygodniowy płatny staż w najlepszej krakowskiej restauracji Wierzynek, tygodniowy staż w Restauracja KRAJOBRAZY Hotel Kopieniec Fizjo-Med & SPA oraz voucher o wartości 1000zł na wybrane szkolenie z zakresu gastronomii.

Dominika przygotowywała się pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych: pani Karoliny Malmon-Szot oraz pani Ewy Frączek.

Dominice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Tekst i foto WZS Zator

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-11-26 15:03
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl