do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Utworzenie szlaku rowerowego od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach w gminie Zator. 2018-04-06

Utworzenie szlaku rowerowego od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach w gminie Zator.

 

Informujemy, że w dniu 23 marca 2018 r. w Krakowie, została zawarta umowa o dofinansowanie NR 00013-6523.2-SW0610022/17/18 pomiędzy Województwem Małopolskim a Gminą Zator, w sprawie realizacji operacji pt. Utworzenie szlaku rowerowego od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach w gminie Zator.

W wyniku zawarcia umowy, przyznano Gminie Zator pomoc finansową  w wysokości 85% poniesionych kosztów kwalifikowalnych tj. 300 000,00 zł (w tym współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach EFMR, wynosi 255 000,00 zł). Całkowity koszt operacji oszacowano na 353 094,45 zł. Zakończenie realizacji operacji zaplanowano na sierpień 2018 roku, natomiast zakończenie robót budowlanych przewidziano na czerwiec 2018 roku.

Wskazana powyżej operacja realizowana jest w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Rada Stowarzyszenia Dolina Karpia wysoko oceniła wniosek o dofinansowanie i podjęła decyzję o wybraniu do finansowania powyższej operacji.

Planowany szlak rowerowy będzie łączył dwa zabytki gminy Zator, a jego trasa przebiegać będzie po terenach o bogatych i unikatowych zasobach przyrodniczych regionu Doliny Karpia.

W ramach realizowanego projektu planowane jest utworzenie szlaku rowerowego o długości około 7 km od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach w gminie Zator na trasie Zator, Trzebieńczyce, Grodzisko, Rudze, Graboszyce przebiegającego po istniejących drogach. Zakres inwestycyjny będzie dotyczył tylko odcinków przebiegających po drogach wewnętrznych o nawierzchni gruntowej, będących obecnie w złym stanie technicznym. Przedmiotowe prace budowlane będą polegały na przywróceniu odpowiedniej jakości nawierzchni drogowej z kruszywa oraz remoncie istniejącej kładki oraz przepustu. Na pozostałych odcinkach szlak będzie przebiegał po istniejących drogach. Ze względu na potrzebę przejazdu przez rzekę Wieprzówkę, konieczne było poprowadzenie trasy przez istniejący most w ciągu drogi krajowej nr 28.

W ramach operacji planowane jest również odpowiednie oznakowanie całego szklaku rowerowego.

Poniżej przedstawiamy orientacyjny przebieg szlaku (mapa), zdjęcie z lotu ptaka fragmentu trasy (autor: J. Pasternak) oraz zdjęcie z podpisania umowy o dofinansowanie (autor: M. Stramecki).

 

                                                                                                                                  UM Zator

 

Wprowadził: Karol Matyjasik 2018-05-08 16:04
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl