do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc czerwiec 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Trzy okazje do świętowania 2017-09-11

55 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Podolszu, 40 lat prezesury Franciszki Jarosz oraz wręczenie Orderów Serca - Matkom Wsi. W czwartek 7. września w Podolszu byliśmy świadkami niezwykłej uroczystości.

Koło Gospodyń Wiejskich w Podolszu obchodzi 55. Rocznicę powstania. Z. Tej okazji gospodynie zorganizowały w Domu Ludowym uroczystość. Wśród gości znaleźli się m.in. burmistrz Mariusz Makuch, sekretarz gminy Piotr Domagała, dyrektor szkoły w Podolszu Piotr Januszyk, dyrektor ROK Elżbieta Mostowik a także sponsorzy i przyjaciele Koła oraz delegacje ze wszystkich, działających w gminie kół. 55 rocznica powstania KGW w Podolszu zbiegła się z 40. Rocznicą objęcia funkcji prezesa przez Franciszkę Jarosz. Były kwiaty, tort i mnóstwo gratulacji i życzeń. Burmistrz Mariusz Makuch przekazał na ręce Franciszki Jarosz specjalny list gratulacyjny. Spotkanie było także okazją do wręczenia paniom z KGW Orderu Serca - Matkom Wsi. 

Order Serca – Matkom Wsi” to symbol uznania za matczyny trud włożony wychowanie młodego pokolenia Polaków – Patriotów, za kształtowanie w rodzinnym domu i środowisku humanistycznych postaw moralnych. To także uznanie za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu życia wsi i rodziny wiejskiej w nowoczesną, postępową, zamożną, korzystającą ze zdobyczy współczesnej cywilizacji. Medal jest nadawany także za autentyczne zaangażowanie w upowszechnianie cnót obywatelskich, za aktywność społeczno - zawodową w środowisku wiejskim i umiłowanie rodziny. Przyznaje go Zarząd Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych na wniosek lokalnych KGW. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości.

 

Tekst i foto: ROK Zator

 

55 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Podolszu, 40 lat prezesury Franciszki Jarosz oraz wręczenie Orderów Serca - Matkom Wsi.

Wprowadził: Martyna Kosowska 2017-09-11 11:31:20
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl