do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc kwiecień 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej laureatem tegorocznego konkursu „Kalejdoskop Inicjatyw” 2016-09-30

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej laureatem tegorocznego konkursu „Kalejdoskop Inicjatyw” .

W sobotę 24 września br. na Oświęcimskim  Rynku odbył się  III Międzynarodowy Piknik Organizacji Pozarządowych zorganizowany  przez : Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu i Urząd Miasta Oświęcim czyli  spotkanie ludzi aktywnych i zaangażowanych w tworzenie społeczności lokalnych.
61 Organizacji prezentowało  swoją działalność na rozstawionych od rana stoiskach . Oficjalnego otwarcia III Międzynarodowego Pikniku NGO dokonał  Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec i Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.
Piknik rozpoczęła parada przedstawicieli Organizacji Pozarządowych , która okrążyła Rynek w rytm marsza granego przez Orkiestrę Salezjańską. Następnie do późnych godzin wieczornych na scenie prezentowały się zespoły pieśni i tańca ,chóry, grupy taneczne i sportowe.
Stoisko TMZZ odwiedzili byli mieszkańcy Zatora, turyści  oraz ciekawi informacji o naszej Gminie ,mieszkańcy Oświęcimia. Były wspomnienia i chwile wzruszenia .Dopisało wszystko: pogoda, organizacja pikniku, organizatorzy i oczywiście społecznicy NGO.
Na zakończenie Pikniku nagrody i dyplomy wręczali : Wicestarosta Jarosław Jurzak i Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Miło nam ,że doceniono działalność  TMZZ za inicjatywę pt „Akademia Młodego Przewodnika”, która jest efektem : pracy, pasji, doświadczenia i chęci dzielenia się swoją wiedzą z młodym pokoleniem .Zajęcia z młodzieżą prowadziły co dwa tygodnie przez cały rok  Panie : Maria .Madej, Krystyna Zaporowska, Maria .Fila.

TMZZ otrzymało I miejsce i nagrodę pienieżną w wysokości  1500 złotych.

                                                                                                         /Maria Fila/

Wprowadził: Karol Matyjasik 2016-09-30 11:12
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl