do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Szkolne obchody 725-lecia nadania praw miejskich Zatorowi 2017-11-15

Obchody tego ważnego dla mieszkańców Zatora dnia nie zostały pominięte przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zatorze.

8 listopada 2017 r. zebraliśmy się wszyscy (uczniowie i nauczyciele) w Regionalnym Ośrodku Kultury wraz z zaproszonymi gośćmi: naszym kochanym burmistrzem Mariuszem Makuchem, prezesem Koła Łowieckiego panem Markiem Bagierem, panią prezes Banku Spółdzielczego w Zatorze Katarzyną Lalik, panią kierownik Biblioteki Publicznej w Zatorze Lidią Baluś, panią dyrektor ROK-u Elżbietą Mostowik i przedstawicielem Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej panem Jackiem Cichoniem, aby oglądnąć przedstawienie teatralne grane przez uczniów szkolnego Koła Teatralnego „Dzieci Melpomeny”. Sztuka teatralna „Rollercoaster przez wieki” dotyczyła historii naszego miasta i osób związanych z regionem (m.in. Pawła z Zatora, Henrietty Ankwiczówny, Prof. Stefana Grzybowskiego, hr. Maurycego Potockiego). Druga część przedstawienia to inscenizacja bajki zatorskiej o królewskim karpiu. Każdy z widzów z zainteresowaniem śledził oczami naszych młodych aktorów, którzy wielokrotnie rozweselali publiczność. Po pięknie zagranej sztuce mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Happeningu Cały Zator czyta… i posłuchać bajek w wykonaniu naszych wspaniałych gości.

Kolejnym elementem tego święta była prezentacja książeczki (w formie ćwiczeń) Moja Gmina Zator stworzonej przez nauczycieli klas I-III. Pani dyrektor Renata Pękala zaprosiła na scenę twórców i opowiedziała o tym niezwykłym projekcie powstałym w ramach edukacji regionalnej pod kierownictwem pani Danuty Skrzypek. Pan Burmistrz podziękował nauczycielkom i wręczył książeczki przewodniczącym klas I-III (dla każdego ucznia po jednym egzemplarzu).

Zorganizowany kilka dni wcześniej konkurs z wiedzy o naszym szanownym mieście nie przeszedł bez echa przez szkolne korytarze, dając uczniom szansę na wygranie nagród.

Konkursy z wiedzy o Zatorze były przeprowadzone w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii klas 2-3 szkoły podstawowej zwyciężyła: Julia Sroczyńska, miejsce II zdobyła Hanna Korczyk, a kolejne – Wojciech Krzanak. Natomiast drużynowo I miejsce zdobyła klasa IIIc, a następne: kl. IIIb i IIIa.

W starszych klasach podstawówki niewątpliwe zwycięstwo należało do Agaty Świętek, na drugim miejscu uplasował się Marcel Warmuz, a na trzecim: Jakub Sroczyński i Magdalena Gołuchowska.

W klasach gimnazjalnych zwyciężyła Alicja Szczepanik, natomiast kolejne miejsca to: Sara Piekut (II) i Natalia Żydek (III).

Konkursy jednak się na tym nie kończą, uczniowie klas 1 i 4 mieli też okazję wykazać się talentem artystycznym i wziąć udział w konkursie plastycznym „Zator – mała ojczyzna”, a wygraną w kategorii klas pierwszych mogła poszczycić się Łucja Konik, zaraz potem na podium stanęła Julia Kajfasz oraz Maja Domagała. Osobno nagrody za konkurs plastyczny otrzymały klasy czwarte, gdzie pierwsze miejsce przyznano zasłużenie Milenie Hutny, drugie – Katarzynie Głąb, na trzecie – Natalii Topól.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania, prezentując wiedzę, umiejętności artystyczne i zaangażowanie w przygotowaniu tego ważnego dla nas święta. Możemy śmiało powiedzieć, że tworzyliśmy historię.

Tekst: Aleksandra Mrowiec - MSD
Foto: ZSO Zator

Wprowadził: Martyna Kosowska 2017-11-15 12:14
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl