do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc sierpień 2019 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Spotkanie noworoczne z mieszkańcami Podolsza 2019-02-08

Spotkanie noworoczne z mieszkańcami Podolsza

 

 1    lutego  sala  gimnastyczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Podolszu została zapełniona do ostatniego miejsca, a to wszystko za sprawą corocznego spotkania z mieszkańcami wsi.

Zgromadzoną publiczność stanowili rodzice, dziadkowie, bliscy i znajomi naszych wychowanków, a także zaproszeni goście. Wśród nich byli: burmistrz Zator- pan Mariusz Makuch, proboszcz zatorskiej parafii- ks. Jacek Wieczorek wraz z wikariuszami: ks. Dariuszem Nawarą i ks. Bartłomiejem Bartosikiem, sołtys Podolsza- pani Franciszka Jarosz, kierownik działu oświaty- pan Karol Matyjasik i pani Anna Studencka, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Zatorze-pan Szymon Matyja, radni gminy i emerytowani pracownicy naszej szkoły.  Gości przywitał dyrektor pan Piotr Januszyk.

Imprezę rozpoczął tradycyjnie gość specjalny. W tym roku był nim znany iluzjonista- Dawid Wilczyński. Zachwycił on publiczność ogromnym poczuciem humoru i swoimi niezwykłymi, magicznymi umiejętnościami. Widzowie- również ci zaproszeni na scenę- z zapartym tchem przyglądali się znikającym
i pojawiającym się znikąd przedmiotom.      

         Po pierwszej części spotkania przyszła pora na coś „dla ciała”. Dzięki zaangażowaniu pań z Rady Rodziców wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej goście zostali poczęstowani pysznymi pączkami.

 Niezwykłą ucztą dla ducha było zagranie na skrzypcach „Ave Maria” przez absolwentkę podolszańskiej szkoły Wiktorię Szumniak. Akompaniował jej na pianinie nauczyciel muzyki, pan Daniel Mruczek.

Następnie nadszedł czas na występ wychowanków naszej szkoły. Tradycyjne jasełka w ich wykonaniu były ogromnym przedsięwzięciem, ponieważ wzięło w nich udział wielu młodych aktorów, którzy wykazali się swoimi talentami. Piękne przedstawienie uświetnione było śpiewem szkolnego chóru oraz grą na instrumentach uzdolnionych muzycznie uczniów. Ponadto najmłodsze dzieci-przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 w przepięknych strojach bardzo żywiołowo i radośnie zaśpiewały kolędy. Włożyli w ten występ wiele serca i energii, dodając do tego własną choreografię i szeroko uśmiechając się do podziwiających ich rodziców i dziadków.

Przedstawienie reżyserowały panie: Alicja Hajduk i Lucyna Gwóźdź-Kurzak, a oprawę muzyczną przygotował pan Daniel Mruczek.

O tym, że program artystyczny podobał się publiczności zaświadczył wielki aplauz dla wszystkich wykonawców. Zasłużone brawa otrzymali też absolwenci naszej szkoły: Marcin Folga, Karol Mazur, Łukasz Momot oraz uczniowie Michał Folga i Sebastian Kubas, którzy zajęli się obsługą sprzętu nagłaśniającego. Poświęcili swój czas, aby pomóc w przygotowaniach sceny, nagłośnienia i oświetlenia, które stanowiły profesjonalną oprawę przedstawienia.

Coroczne spotkanie z mieszkańcami stały się już tradycją naszej szkoły. Jest to doskonała okazja do wspólnego kolędowania i integracji środowiska lokalnego.

Należy również podziękować nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły, którzy włożyli wile serca i wysiłku w przygotowanie tej imprezy.

Tekst i foto: ZSP Podolsze

 

 

 

                                                                                                         

 

 

 

Wprowadził: Martyna Kosowska 2019-02-08 10:34
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl
zamknij