do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc czerwiec 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Sokół Zator najlepszą drużyną w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski MTB XCM w Wałbrzychu. 2017-09-13

Dwa złota i srebro, to dorobek trójki zawodników Sokoła Zator  podczas zakończonych Mistrzostw Polski w maratonie MTB. Wałbrzych gościł najlepszych kolarzy górskich specjalizujących się w najbardziej wytrzymałościowej odmianie tej dyscypliny sportu. Łącznie, do rywalizacji na wszystkich dystansach przystąpiło około 1300 zawodników. Najlepsi, chcący walczyć o Mistrzostwo Polski, musieli się zmierzyć z dystansem „giga”. 71 kilometrów w terenie mocno górzystym, dało w sumie 2600 metrów przewyższenia! Już od startu, zawodnicy zatorskiego klubu włączyli się do walki o medale. Jako pierwszy, radość ze złota dał nam Stanisław Nowak. Dystans „mega” (50km) przeznaczony dla juniorów, pokonał wspólnie z czwórką najmocniejszych rywali. Decydujący był ostatni, techniczny zjazd w kierunku mety. To na nim nasz zawodnik mógł w pełni wykorzystać możliwości swojego roweru z pełnym zawieszeniem i pokazać swój kunszt jazdy. Odskoczył rywalom na 16 sekund i taką przewagę dowiózł do mety.

                Autorem kolejnego złota był nasz młodzieżowiec – Michał Topór. Stoczył na trasie pasjonującą walkę z rywalami, dającą wiele emocji dla wszystkich członków ekipy i również kibiców. Dopiero ostatnie kilometry pokazały, że to Michał jest najlepiej przygotowany do takich zawodów. Powiększa przewagę i wygrywa kategorię do lat 23 o blisko 2 minuty nad drugim zawodnikiem. Michał, nie tylko mógł się cieszyć z Mistrzostwa Polski w swojej kategorii, osiągnął również znakomity wynik w klasyfikacji generalnej. Zajmując 10 miejsce, miał przed sobą zawodników kategorii elita, reprezentujących grupy zawodowe. Również za sobą, Michał pozostawił kilku „zawodowców”. To pierwsza historyczna koszulka z orłem na piersi zdobyta indywidualnie przez Michała. Cieszymy się, iż dokonał tego w naszych barwach.

                Najdłużej, bo aż 4 godziny 19 minut 46 sekund, czekaliśmy na ostatnią szansą medalową z trzech, które mieliśmy przed startem. W kategorii Pań do 23 lat w Mistrzostwach Polski zadebiutowała Gabriela Wojtyła. To pierwszy tak długi wyścig naszej reprezentantki w swej historii startów. Gabi rozpoczęła spokojnie i rozkręcała się w miarę przejechanych kilometrów. Trudno było walczyć z rywalkami specjalizującymi się w maratonach, zwłaszcza iż trasa nie obfitowała w trudne techniczne zjazdy, które dawały by handicap nad konkurencją. W pewnym momencie była szansa na walkę o złoto ale straty z początku dystansu dały o sobie znać. Gabriela Wojtyła dowozi do mety pewne drugie miejsce i zdobywa srebro Mistrzostw Polski. To już jej trzeci tytuł wicemistrzyni kraju i czwarty tytuł mistrzowski w tym sezonie.

                Z dwoma złotymi medalami i srebrem, liderujemy w nieoficjalnej klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski 2017! – Przed zawodnikami Sokoła jeszcze długi  sezon. Już w ten weekend wracają pełnym składem do Wałbrzycha na kolejną odsłonę Pucharu Polski. Życzymy również szybkiego powrotu do zdrowia Marcinowi Sermakowi, który jest mocnym punktem naszej drużyny.

Tekst i foto: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Martyna Kosowska 2017-09-19 15:18:59
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl