do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

SMAKI MAŁOPOLSKI 2018-01-23

17 stycznia 2018 r. około godziny 10.00 w budynku Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze uczniowie czterech szkół – klas gimnazjalnych z okolicznych miejscowości takich jak: Przeciszów, Podolsze, Graboszyce i Zator wzięli udział w konkursie regionalno-kulinarnym. Tegorocznym tematem zmagań przygotowanych przez uczniów Wielozawodowego Zespołu Szkół pod kierunkiem pani Alicji Makuch były „smaki Małopolski”.

Pięcioosobowe zespoły trzecioklasistów reprezentujących daną placówkę zmagały się w 6 konkurencjach z zakresu wiedzy o regionie, rozpoznawania zapachów, smaków oraz w konkurencji sprawnościowej. Oprócz krótkiego testu o Małopolsce, któremu niestety towarzyszył stres, mogliśmy sprawdzić się z wiedzy o podstawowych smakach i towarzyszących im zapachach: z zasłoniętymi oczami odgadywaliśmy rodzaje przypraw. Jednym z zadań, które dostarczyło mnóstwo śmiechu, było doprawianie barszczu za pomocą cytryny, czosnku, soli, pieprzu. Innym z zadań okazało się obieranie jabłka mające na celu uzyskanie jak najdłuższej skórki z tego soczystego owoca. Nie obeszło się bez układania nazw potraw z rozsypanek litrowych.

Turniej ten miał na celu pogłębianie wiedzy na temat atrakcji turystycznych południowej Polski oraz wykorzystanie wiedzy z geografii, biologii, chemii w praktyce, w życiu codziennym. Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji zwycięską ekipą okazała się reprezentacja Przeciszowa, uzyskując sporą przewagę nad pozostałymi grupami. Prowadzący konkurs (uczniowie i p. A. Makuch) pięknie ubrani w stroje regionalne zaprosili uczestników zmagań oraz kibicujące im klasy na poczęstunek.

Dziękujemy całemu zespołowi złożonemu z nauczycieli i uczniów Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze za świetną organizację całego wydarzenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku w podobnym gronie!!!

Tekst:Roksana Folga

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-01-23 09:17
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl