do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Rusza program podniesienia jakości kształcenia w Gminie Zator 2017-05-30

Uprzejmie informujemy, że ruszyły zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach realizowanego przez Gminę Zator projektu pt. „Podniesienie jakości kształcenia ogólnego w szkołach gminy Zator” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
W ramach projektu uczniowie młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Podolszu i Zespołu Szkół w Graboszycach będą uczestniczyć w zadaniach polegających na:
a) organizacji zajęć dydaktyczno-wyrównawczych służących wyrównaniu dysproporcji w procesie kształcenia, w szczególności dla uczniów ze słabymi wynikami w nauce,
b) organizacji dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów i przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych uczniów uzdolnionych,
c) organizacji dodatkowych zajęć doskonalących prowadzonych metodą projektu i pracy grupowej – dla wszystkich grup.
Działania, o których mowa powyżej obejmować będą zajęcia wyrównawcze z matematyki, chemii, biologii, fizyki, zajęcia dodatkowe rozszerzające wiedzę z informatyki, matematyki, geografii i fizyki a także kółka zainteresowań: chemiczne, biologiczne, geograficzne, fizyczne i przyrodnicze.
W ramach projektu nauczyciele z w/w placówek oświatowych będą uczestniczyć w szkoleniach doskonalących w zakresie tematyki związanej z nauczaniem specjalistycznym, wykorzystaniem nowoczesnych metod, technologii i sprzętu dla nauczycieli.
Ponadto dla szkół biorących udział w projekcie zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne, zgodnie z rekomendacjami MEN, niezbędny do prowadzenia zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych.
W projekcie weźmie udział 298 uczniów i 59 nauczycieli z trzech placówek oświatowych Gminy Zator.

Wprowadził: Karol Matyjasik 2018-09-25 15:44
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl