do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Puchar Polski MTB ponownie trafia do Zatora 2019-09-20

Nie opadły emocje związane z udziałem naszych zawodników w Mistrzostwach Świata w Kanadzie, a oni znów serwują nam solidną dawkę sportowych emocji. Tym razem swoje możliwości pokazali podczas finału Pucharu Polski MTB w Boguszowie Gorcach. Na bardzo ciekawej trasie z wieloma naturalnymi i sztucznymi przeszkodami, pojawili się wszyscy zawodnicy walczący o triumf w klasyfikacji generalnej całego cyklu, który w tym roku składał się z siedmiu eliminacji.

Dla naszych kolarzy walka o najwyższe lokaty była utrudniona poprzez absencję na przedostatniej edycji, co wynikało z powołania do reprezentacji i wyjazdu za ocean.  Nie przeszkodziło to jednak aby w najwyższej kategorii Elita mężczyzn i kobiet powalczyć o miejsca na podium. Liderujący w pucharowym rankingu Michał Topór stanął na starcie z numerem „1”. Dobra jazda w całym sezonie pozwoliła mu na kalkulacje w wyścigu finałowym a do zwycięstwa w rocznej generalce brakowało naprawdę niewiele. Czwarte miejsce w Boguszowie wystarczyło aby to zawodnik zatorskiego klubu UKS SOKÓŁ zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski!

Zdecydowanie w finałowej edycji zwyciężyła również Gabriela Wojtyła, która swoje rywalki pozostawiła daleko z tyłu. Na koniec sezonu zajmuje jednak drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu.

Piąte miejsce w generalce przypada dla Inez Durlak, która dzielnie rywalizowała w kategorii młodziczek. Wśród najlepszych polskich juniorów obydwaj nasi reprezentanci sklasyfikowani zastali w TOP10 generalki. Michał Śliwiński zajął 8 pozycje a Maciej Dąbrowski zamknął pierwszą dziesiątkę. Zarówno Michał jak i Maciej są najmłodszym rocznikiem w stawce i powalczą w tej kategorii jeszcze w przyszłym sezonie. Dawid Śliwiński zakończył sezon pucharowy na 9 pozycji wśród młodzików a Kamil Łaziński na 14 wśród juniorów młodszych.

W najbliższy weekend kolarze powalczą w Rabce oraz w zawodach rangi UCI C1 w okolicach Budapesztu.

tekst i foto: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Karol Matyjasik 2019-09-20 10:45
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl