do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Program “Czyste Powietrze” 2019-01-08

 

 

Urząd Miejski w Zatorze informuje, że wnioski z terenu gminy Zator w ramach rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, są przyjmowane i rozpatrywane przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W związku ze wspomnianym programem, odbyły się dwa szkolenia w budynku Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze. Szkolenia prowadzone były w ramach cyklu spotkań w gminach, prowadzonego przez resort środowiska, w zakresie realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Resort organizując spotkania chciał poinformować jak prawidłowo ubiegać się m.in. o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego m.in. na wymianę starego kotła grzewczego (warunek konieczny), docieplenie domu, wymianę okien i drzwi, czy instalację odnawialnych źródeł energii (w formie preferencyjnej pożyczki).

Kontakt z doradcą energetycznym dla obszaru m.in. gminy Zator:

Katarzyna Bryzek
tel. 785 855 938
katarzyna.bryzek@wfos.krakow.pl

lub infolinia:

tel. 12 422 94 90 wew. 2,  502 073 066

czyste.powietrze@wfos.krakow.pl

Link do strony dotyczącej programu „Czyste Powietrze”: 

https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/

Poniżej do pobrania ulotka dotycząca programu.

NIEZALEŻNIE OD POWYŻSZEGO, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA DOTACJI Z BUDŻETU GMINY ZATOR DO WYMIANY STAREGO ŹRÓDŁA CIEPŁA. WIĘCEJ  INFORMACJI O GMINNYM PROGRAMIE POD LINKIEM  http://www.zator.pl/main/aktualnosci/idn:3390.html

 

 

 

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Czyste_powietrze_ulotka ..pdf Czyste_powietrze_ulotka ..pdf 18-10-04 14:38 767.35KB Czyste_powietrze_ulotka ..pdf pobierz

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-10-04 14:35
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl