do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc wrzesień 2019 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Prace w zakresie zwalczania komarów tzw. „odkomarzanie”. 2019-06-14

Urząd Miejski w Zatorze informuje, że od 2005 r., corocznie prowadzi akcję zwalczania komarów na terenie Gminy Zator, zwaną „odkomarzaniem”.

W lutym 2019 r. również została zawarta umowa, w wyniku której są wykonywane prace związane ze zmniejszaniem populacji komarów. Na ten cel Gmina Zator wyda w 2019 r. około 30 000 zł.

Zawarta umowa obejmuje wykonanie odkomarzania czterokrotnie, tj. w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu obejmującego ok. 37 km terenów zalesionych, zakrzewionych oraz przyległych terenów i w innych miejscach wylęgu komarów. Warto dodać, iż ważne jest również odpowiednie utrzymywanie terenów zielonych i ich regularna pielęgnacja (m.in. koszenie traw).

Zabiegi prowadzone są przez specjalistyczną firmę w terminach uzależnionych od cyklu rozwojowego komarów przy użyciu bezpiecznego dla ludzi i środowiska środka. Każdorazowo, wykonanie prac potwierdzane jest przez Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli.

Wzmożone opady deszczu w ostatnim czasie stworzyły niestety bardzo dobre warunki do wylęgu tych uporczywych dla nas owadów. Z plagą komarów zmaga się obecnie wiele gmin i województw. Gmina Zator, dostrzegając problem, od 14 lat prowadzi „odkomarzanie”, jednak w bieżącym roku czynniki pogodowe spowodowały, że skuteczność działań jest mniejsza niż w innych latach. Mamy nadzieję, że wykonanie kolejnych oprysków w czerwcu, lipcu i sierpniu przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości dla naszych mieszkańców i turystów.

  Burmistrz Zatora

Mariusz Makuch

Wprowadził: Karol Matyjasik 2019-06-14 13:30
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl
zamknij