do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc czerwiec 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Pomoc dla gminy Brusy 2017-09-22

Pomoc dla gminy Brusy 

 

Burmistrz Zatora ogłasza zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały gwałtowne burze, ulewy i nawałnice, które przeszły nad północną Polską.

Jedną z najbardziej poszkodowanych miejscowości, która znalazła się w epicentrum burz jest gmina Brusy (http://www.brusy.pl/) położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. Skala strat wśród jej mieszkańców jest ogromna i trudna do oszacowania – nawałnica zniszczyła domy, pozrywała dachy uszkodziła infrastrukturę gminną. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, aktualnie straty po nawałnicach obejmują 850 uszkodzonych budynków mieszkalnych, z czego ponad 200 wymaga poważnych remontów i odbudowy a także ponad 1000 zabudowań gospodarczych.

W odpowiedzi na pilne potrzeby poszkodowanych oraz apele samorządu Brus zwracamy się do naszych mieszkańców i przedsiębiorców z prośbą o okazanie solidarnej pomocy i przekazywanie darów dla poszkodowanych w formie rzeczowej tj.: nowych, nieużywanych przedmiotów takich jak: sprzęt AGD, ręczniki, pościel, koce, środki czystości, woda butelkowana pitna, materiały budowlane, narzędzia, które mogą być wykorzystane do likwidacji szkód (piły, drabiny, siekiery itp.).

Szczegóły dot. organizacji zbiórki darów:

Zbiórkę prowadzi: Ośrodek Pomocy Społecznej w Zatorze, tel. kontakt. 33-8412217 oraz +48 600 422 706

Miejsce dostarczania darów: Zator, ul. Leszka Palimąki 1 (garaż przy Ośrodku Zdrowia w Zatorze).

Termin prowadzenia zbiórki: dni robocze 11.09.2017 r. – 24.09.2017 r. w godzinach 8:00-15:00.

Ponadto informujemy, że gmina Brusy uruchomiła konto, na które można wpłacać środki finansowe z przeznaczeniem na wsparcie gminy i jej mieszkańców.

 

 

Pamiętając pomoc okazywaną nam podczas kilku powodzi, które nas dotknęły a także odpowiadając na apele wystosowane przez poszkodowanych prosimy o okazanie darów serca i przekazywanie wsparcia  naszym rodakom.

Burmistrz Zatora

Mariusz Makuch

Wprowadził: Martyna Kosowska 2017-09-22 08:45:03
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl