do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Pokonali w deszczu 30 kilometrów, czyli… Rodzinny Rajd Rowerowy Podolsze 2017 „Śladami historii - 725 lat Zatora” 2017-10-09

Pokonali w deszczu  30 kilometrów, czyli…

Rodzinny Rajd Rowerowy 

Podolsze 2017

„Śladami historii  - 725 lat Zatora”

 

            17 września 2017 roku odbył  się jubileuszowy, bo dziesiąty, Rodzinny Rajd Rowerowy. Impreza  -  zorganizowana przez Zespół  Szkół Ogólnokształcących w Podolszu i Radę Rodziców szkoły w ramach obchodów 725 rocznicy lokacji miasta Zatora – objęta została patronatem przez Burmistrza Zatora pana Mariusza Makucha .

            Mimo niesprzyjającej aury (deszcz nie rozpieszczał uczestników i organizatorów) na miejsce startu (czyli boisko szkolne ZSO w Podolszu) stawiło się ponad 300 cyklistów – dorosłych i dzieci, którzy na wstępie otrzymali od organizatorów okolicznościowe  i mapy Doliny Karpia, a najmłodsi -  dodatkowo opaski odblaskowe.

Zaopatrzeni w nieprzemakalną odzież, wyruszyli nasi cykliści na trasę rajdu, która prowadziła malowniczymi zakątkami Doliny Karpia: zatorskie stawy -  Przeciszów Podlesie – Przeciszów –Łowiczki – Bugaj – Osiedle Królewiec w Zatorze (tu podziękowania dla przewodniczącego Rady Osiedla p. Bogdana Bieńka za przyjęcie rajdowiczów  na półmetkowy odpoczynek) – Podolsze – Morysina – Palczowice – Smolice. Metą stało się łowisko w Podolszu, gdzie miała miejsce doroczna impreza – Żniwa Karpiowe. Mimo  deszczu i panującego chłodu wszyscy uczestnicy dzielnie pokonali trasę rajdu i w niezłych humorach dotarli do mety. A tu zostali powitani przez organizatorów kiełbaskami z grilla, ciepłym żurkiem, butelką wody i pysznym drożdżowym ciastem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Podolsza.

Długo wyczekiwanym momentem było losowanie nagród wśród uczestników rajdu. Ta przyjemność przypadła w udziale panu Burmistrzowi, paniom z Rady Rodziców,  panu Dyrektorowi i  nauczycielom ZSO w Podolszu. Naprawdę było o co walczyć, gdyż nagrody okazały się niebagatelne. Znalazły się wśród nich: odkurzacz, kuchenka mikrofalowa, opiekacz, żelazka, rowery, wentylatory, suszarki do włosów, lodówka turystyczna, zestawy do odbioru Internetu, czajniki bezprzewodowe, wstępu do parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze, a także lodówka i pralka. Losowania tej ostatniej nagrody dokonał pan Burmistrz. Jakież było zdziwienie wszystkich zgromadzonych, gdy się okazało, iż pralka trafiła do pana Burmistrza jako jednego z uczestników rajdu. Pięknym gestem było przekazanie tego sprzętu przez Burmistrza ofiarom kataklizmu, który nawiedził mieszkańców gminy Brusy w województwie pomorskim.

Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy uświadomił wszystkim, jak lubiana i oczekiwana jest to impreza. Nie straszny był wiatr i deszcz, gdyż prawdziwych fanów dwóch kółek nic nie jest w stanie powstrzymać przed pokonywaniem rowerem kolejnych kilometrów i poczuciem wiatru we włosach..

 Tak trzymać, cykliści! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Wielkie słowa uznania należą się wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji rajdu. Znaleźli się wśród nich:

- Pan Burmistrz Mariusz Makuch

- Firma „Sahara” Spytkowice

-„ Airnet” – dostawca usług  telekomunikacyjnych Zator

- „Lemarpol – Zatorlandia”

- Bank Spółdzielczy w Zatorze

- „Energylandia” – park rozrywki w Zatorze

- Firma ubezpieczeniowa – p.Wiesław Guzik

- „Wizan” – piekarnia w Zatorze

 -„Wizan” – sklep w Podolszu

- „Protech” Zator

- Witold Płoszczyca – Zakład Produkcji Handlu i Usług w Zatorze

-Olga Pawełek – studio kosmetyczne w Katowicach

- Ksiądz Robert Jończyk

- Koło Gospodyń Wiejskich w Podolszu

- Rada Sołecka w Podolszu

- Państwo Mrowcowie z Zatora

-„Argohytos” Zator

 - „Oskar” – sklep AGD w Zatorze

- Hurtownia wędlin „Rąba” w Oświęcimiu

- Pan Jerzy Jarski

- Policja z Zatora

- Policja drogowa z Oświęcimia

- Służba maltańska

-Ochotnicza Straż Pożarna z Podolsza

- Rada Rodziców ZSO w Podolszu

- nauczyciele i obsługa ZSO w Podolszu

 

Tekst i foto: ZSO Podolsze

Pokonali w deszczu 30 kilometrów, czyli… Rodzinny Rajd Rowerowy Podolsze 2017 „Śladami historii - 725 lat Zatora”

 

Wprowadził: Martyna Kosowska 2017-10-09 13:35:42
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl