Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Pod nieobecność kadrowiczów młodzież SOKOŁA walczy w Pucharze Polski 2019-09-09

Młodzi kolarze SOKOŁA Zator stanęli na wysokości zadania i utrzymali wysoką lokatę w rocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Pod nieobecność naszych „eksportowej” dwójki, Gabrieli Wojtyły i Michała Topora, którzy w tym czasie reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Świata, na cenne punkty pracowali najmłodsi. Tym razem na bardzo ciekawej trasie szóstej edycji Pucharu Polski w Głuchołazach, walczyli najlepsi polscy kolarze z wyjątkiem kadrowiczów. Łącznie do rywalizacji stanęło 36 klubów z całej Polski.

Nasi reprezentanci w składzie Inez Durlak, Dawid Śliwiński, Kamil Łaziński, Maciej Dąbrowski i Michał Śliwiński wywalczyli w tej grupie bardzo dobre szóste miejsce ze stratą 25,5pkt do podium. Zważywszy, iż nieobecni Michał i Gabriela sami mogą zasilić konto drużyny ilością 47pkt to raczej ponownie drużyna stanęłaby na podium.
            Aktualnie UKS Sokół zajmuje 3 pozycję wśród aż 117 ekip z całego świata klasyfikowanych w Pucharze Polski MTB XCO 2019!

Ostatnia finałowa runda tegorocznych zmagań PP rozegra się 14-15 września w Boguszowie – Gorcach. Wierzymy, że nasza drużyna stanie na starcie w najsilniejszym składzie.

Indywidualnie nasi zawodnicy po 6 wyścigach zajmują następujące pozycje w klasyfikacji generalnej: