do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

„PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH” 2018-10-08

28 września 2018 roku w Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze odbyła się konferencja „PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH” zorganizowana przez Polska Spółkę Gazownictwa we współpracy z Gminą Zator.

Zator to kolejne z 21 miast i gmin w Polsce w których PSG przeprowadza kampanię społeczną pod hasłem „PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH”. Celem kampanii jest walka ze smogiem, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców. Podczas konferencji Polska Spółka Gazownictwa przekazała dla Gminy Zator profesjonalne urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń atmosfery, a mieszkańcy miasta mogli bezpłatnie zrobić spirometryczne badania płuc. Nowe urządzenie zostanie wkrótce zamontowane i będzie służyć naszym mieszkańcom i odwiedzającym gminę turystom.

Podczas swojego wystąpienia Burmistrz Zatora Mariusz Makuch poinformował o wsparciu działań Gminy Zator w przeciwdziałaniu i walce z zanieczyszczonym powietrzem. Od ponad dwóch lat na terenie Gminy Zator realizowany jest program udzielania dotacji do wymiany starych kotłów zasilanych paliwem stałym a liczba chętnych na wymianę pieców stale rośnie. Od początku realizacji projektu z gminnego programu dotacyjnego skorzystało już 111 właścicieli nieruchomości likwidując niskosprawne kotły. Dzięki realizacji autorskiego programu z roku na rok poprawiamy stan zanieczyszczenia powietrza na terenie Gminy Zator

Podczas konferencji Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego PSG Paweł Firlej przekazał informacje o najbliższych działaniach i planach inwestycyjnych na terenie Gminy Zator. W związku z dużym zapotrzebowaniem na gaz przez odbiorców przemysłowych i indywidualnych Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła inwestycję polegającą na modernizacji sieci gazowej. W pierwszym etapie na terenie Zatorskiej Strefy Aktywności Gospodarczej w listopadzie br. wybudowana zostanie stacja regazyfikacji LNG, kolejnym etapem będzie przebudowa sieci i stacji redukcyjnej.

Organizator przywołanej na wstępie kampanii zachęcał mieszkańców do korzystania z gazu ziemnego, jako najbardziej ekologicznego paliwa oraz do bezpłatnej aktywacji nieczynnych przyłączy gazowych.

Wprowadził: Jarosław Momot 2018-10-08 12:37
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl