do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc kwiecień 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Marcin Sermak z Grodziska wygrywa ogólnopolski wyścig kolarski 2017-04-06

Uczeń gimnazjum w Graboszycach, zawodnik UKS Sokół Zator, znakomicie spisał się podczas wyścigu o Puchar Ziemi Leżajskiej. Od początku uplasował się na czele stawki i wspólnie z reprezentantem Stali Rzeszów, odjechał rywalom zyskując dużą  przewagę. W końcowej partii wyścigu, zawodnik z Rzeszowa nie utrzymał tempa narzuconego przez Marcina i ostatecznie z przewagą kilkudziesięciu metrów, to nasz zawodnik finiszował jako zwycięzca. Warto zaznaczyć, iż w pierwszej dziesiątce znalazł się również drugi Zatorzanin, Kamil Łaziński. Kamil również jest uczniem szkoły w Graboszycach a treningi rozpoczął jesienią ubiegłego roku. To jego debiut w wyścigu tej rangi, co jeszcze bardziej skutkuję koniecznością pochwały młodego mieszkańca Graboszyc. Na 13 pozycji w kategorii młodzików uplasował się Maksymilian Wiśniowski.  Nie tylko w młodzikach zdobywamy „Puchar Ziemi Leżajskiej”. W najmłodszej kategorii dziewcząt również cenne trofeum za zwycięstwo trafia w ręce zawodniczki reprezentującej Zator. Inez Durlak, identycznie jak Marcin – od startu do mety nie dała szans swoim rówieśniczkom.

W wyścigu zaliczanym do Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, po pechowym początku i spadku na koniec stawki, znakomicie radził sobie Michał Śliwiński. Najlepszy młodzik ubiegłego sezonu, w tym roku zmienił kategorię i startuje jako „junior młodszy”. Michał po pierwszym okrążeniu oderwał się od peletonu w sześcioosobowej grupie. Niestety wywrotka podczas wyprzedzania na wąskiej trasie spowodowała spadek na koniec pięćdziesięcioosobowego peletonu. Wspaniała walka i pościg za liderami pozwolił na zajęcie dziewiątego miejsca. Kolejny wyścig już w weekend w Białymstoku.

Warto zaznaczyć, że mimo odległości, na trasie w Leżajsku swym pociechom kibicowali wszyscy rodzice, którzy przybyli podziwiać ich zmagania. To bardzo ważne i motywujące dla młodych sportowców. Zaangażowanie rodzica, często jest najważniejszym determinantem sukcesu sportowego zawodnika.

foto i tekst: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Karol Matyjasik 2017-04-06 13:16:42
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl