do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc czerwiec 2019 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

II Ligowy Turniej Mini siatkówki o Puchar Burmistrza Zatora 2018-11-28

Ponownie zatorska hala tętniła siatkarskim życiem. W listopadowy niedzielny poranek, zawodnicy i zawodniczki Ligi Mini Siatkówki przybyli licznie, na swój drugi turniej w tym sezonie. Turniej wyjątkowy, ponieważ objęty patronatem przez Burmistrza Zatora Mariusza Makucha. Turniej wyjątkowy również z innego powodu. Zainteresowanie tymi rozgrywkami zainicjowanymi przez trenera zatorskiej drużyny Panią Renatę Wacławik przerasta nasze najśmielsze oczekiwania. Rośnie w siłę nie tylko przez ilość zgłaszanych drużyn ale przez efekt jaki przynosi. Jest nim stały wzrost umiejętności prezentowanych przez najmłodszych zawodników, co zgonie stwierdzili wszyscy obserwatorzy. Na poszczególne imprezy coraz częściej trafiają przedstawiciele mediów, którzy również podziwiają rozwój tego przedsięwzięcia.

Chłopcy przystąpili do rywalizacji systemem „każdy z każdym” . W turnieju wzięły udział aż trzy  zespoły Sokoła Zator, dwa z SP w Wysoka oraz reprezentacji SP 1 w Wadowicach.

Drużynowo Puchar Burmistrza Zatora zdobyli zawodnicy Sokoła Zator , drugie miejsce SP w Wysokiej, trzecie SP 1 Wadowice.

Klasyfikacja ligowa chłopców:

 1. Sokół Zator 2
 2. SP Wysoka 1
 3. Sokół Zator 1
 4. Sokół Zator 3
 5. SP1 Wadowice
 6. SP Wysoka 2

Dziewczęta rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach. Rozegrano około czterdziestu spotkań aby wyłonić zwycięską  „trójkę”  turnieju. Złote medale zawisły  na szyjach dziewczynek z SP 1 Wadowice  1.  To dla nich szczęśliwy dzień - pierwszy w życiu medal w piłce siatkowej J                                                Cieszy fakt, że w skład ekipy Sokoła, tak k wśród chłopców wchodzą już 3 zespoły dziewcząt. Zatorskie dziewczyny  plasują się w środku tabeli, jednak zapowiadają walkę o wyższe lokaty.

Drużynowo Puchar Burmistrza zdobyły dziewczęta z SP 1 Wadowice, drugie miejsce SP Wysoka. Trzeci Puchar trafił do Sokoła Zator.

Klasyfikacja Dziewcząt:

 1. SP 1 Wadowice 1
 2. SP Wysoka 1
 3. SP 5 Wadowice
 4. UKS Zalew Świnna Poręba
 5. Skawa Wadowice 1
 6. SP 1 Wadowice 2
 7. Sokół Zator 3
 8. Sokół Zator 2
 9. Skawa Wadowice 2
 10. Sokół Zator 1
 11. SP 1 Wadowice 3
 12. SP Wysoka 2

Tekst i foto: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-11-28 12:00
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl
zamknij