do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Graniczna połączyła samorządy, przedsiębiorców i mieszkańców 2019-06-13

Graniczna połączyła samorządy, przedsiębiorców i mieszkańców

Dwa i pół miesiąca przed wyznaczonym terminem zakończyła się rozbudowa i przebudowa przeszło dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej Nr 1805K ul. Graniczna w Zatorze. W odbiorze końcowym zadania w dniu 12 czerwca uczestniczyli Burmistrz Zatora, Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Mieszczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Kajdas, a także Radni Powiatowi Sławomir Momot i Adam Merta

Modernizacja tego ważnego traktu powiatowego, łączącego się z jednej strony z krajową 44, a z drugiej z drogą wojewódzką w kierunku Andrychowa była od dawna oczekiwana przez mieszkańców oraz przedsiębiorców z pobliskiej strefy gospodarczej. Także przez gości odwiedzających Park Rozrywki Energylandia, gdyż trakt biegnie między jego atrakcjami usytuowanymi zarówno po stronie Zatora, jak i sąsiedniego Przeciszowa.

Przekazanie placu budowy nastąpiło 19 czerwca zeszłego roku. Co prawda termin zakończenia robót zgodnie z umową wyznaczono na 31 sierpnia br., ale już teraz udało się finiszować z inwestycją, bo drogowcy – mimo niekorzystnej aury – pracowali także w zimie.

W ramach inwestycji zmodernizowano ul. Graniczną na odcinku o długości 2 155,90 m. Podczas rozbudowy wprowadzano min. korekty przebiegu trasy i wyprostowano niektóre odcinki oraz łuki. W efekcie czego powstała jezdnia o szerokości 6,0 metrów wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. W połowie trasy wybudowane zostało rondo które rozdzielać będzie natężenie ruchu w kierunku Energylandii i Strefy Gospodarczej. Dodatkowo pod jezdnią powstały 2 tunele piesze łączące park rozrywki po stronie Zatora i Przeciszowa.

Zadanie (wraz z projektem) w sumie kosztowało około 9 mln zł, przy czym na jego realizację udało się pozyskać blisko 4 mln zł ze środków unijnych. Resztę kwoty wyłożyły Powiat Oświęcimski, Gmina Zator i Gmina Przeciszów. Gmina Zator dofinasowała z budżetu 1 250 000,00 zł jako dotację dla Powiatu oraz 74 950,00 zł jako koszt przygotowania dokumentacji.

tekst i foto: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

więcej informacji na stronie: www.powiat.oswiecim.pl

Wprowadził: Karol Matyjasik 2019-06-12 14:55
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl