do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc sierpień 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Gmina Zator zmierza do końca realizacji projektu pn: "Wymiana przestarzałych źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym" 2020-05-19

Gmina Zator zmierza do końca realizacji projektu pn: "Wymiana przestarzałych źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Zator i zastąpienie ich źródłami ciepła na biomasę lub paliwa gazowe". Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Całościowa wartość dofinansowania przyznana w umowie dla Gminy Zator wynosi 237 076,96 zł. Poza wskazanym projektem, Gmina od 2016 roku udziela z własnych środków budżetowych dotacje do wymiany starych źródeł ciepła.

Realizacja powyższych projektów będzie długofalowo oddziaływać w regionie na wielu płaszczyznach. Celem bezpośrednim jest ograniczenie niskiej emisji generowanej przez budynki mieszkalne zlokalizowane na terenie gminy Zator.

Zachęcamy mieszkańców do stosowania paliw dobrej jakości oraz przypominamy o zakazie spalania w kotłach materiałów nieprzeznaczonych do tego celu i o obowiązkach wynikających z tzw. uchwały antysmogowej. Paląc w domowym piecu odpadami, szkodzimy przede wszystkim sobie, najbliższej rodzinie i sąsiadom, a szczególnie dzieciom i osobom starszym.  Podczas spalania odpadów wytwarzają się silnie trujące związki chemiczne, powodujące wiele ciężkich chorób.

Wprowadził: Jarosław Momot 2020-05-19 09:45
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl