do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Festiwal Piosenki Niezłomnej z uczennicą WZS 2018-11-26

 W dniu 18 listopada w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się uroczysty Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Jedną z finalistek biorących udział w gali była Patrycja Przystał, uczennica Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze, uczestniczka 6-17 Hufca Pracy w Oświęcimiu.

 Występ podczas koncertu finałowego poprzedzony został dwuetapowymi eliminacjami. Pierwszy z nich – wojewódzki, odbył się na terenie całej Polski i podczas tego przesłuchania w Małopolsce Patrycja zajęła II miejsce oraz zaproszona została do udziału w przeglądzie ogólnopolskim. Do II etapu festiwalu uczennica przygotował trzy utwory: „Ballada o Janku Wiśniewskim”, „Żeby Polska była Polską” oraz „Dziś idę walczyć - Mamo”. Podczas przesłuchań finałowych, w dniu 16 listopada, Patrycja zaprezentowała się śpiewając dwie z wybranych przez siebie pieśni patriotycznych, którymi to po raz kolejny oczarowała jury. Komisja konkursowa podkreślił świetne przygotowanie oraz predyspozycje uczestniczki. Rywalizacja pomiędzy artystami była bardzo wyrównana, a klasyfikacja przeprowadzona została w trzech kategoriach wiekowych oraz w kategorii soliści, zespoły i chóry.

Przygotowania do gali finałowej również wymagały czasu i zaangażowania. Wszyscy występujący zaśpiewali wspólnie siedem pieśni patriotycznych oraz Hymn Polski. W tym dniu sala Filharmonii wypełniła się barwami biało-czerwonymi i każdy z przybyłych mógł przyłączyć się do uroczystego odśpiewania utworów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że tym razem Patrycja nie zajęła miejsca na podium, jednak osiągnięty przez nią wynik jest ogromnym sukcesem i z pewnością będzie motywacją do dalszej pracy i realizacji kolejnych celów. Organizatorami Festiwalu było Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie, współorganizatorem Instytut Pamięci Narodowej.

Fot 1. Patrycja Przystał tuż przed galą finałową

Fot 2. Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie podczas Gali Finałowej

Tekst – Anna Turbańska

Zdjęcia – Henryk Szelest

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-11-26 10:32
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl