do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc maj 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Dzień Otwarty Urzędu Miejskiego w Zatorze 2018-06-05

4 czerwca 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Zatorze zorganizowano „Dzień Otwarty” połączony z obchodami Dnia Dziecka. Ratusz odwiedziła młodzież z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Podolszu, Szkoły Podstawowej w Smolicach, Szkoły Podstawowej w Laskowej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze, Szkoły Podstawowej w Grodzisku i Szkoły Podstawowej w Graboszycach. W zatorskim magistracie młodzi petenci nie tylko zapoznali się z wybranymi usługami poszczególnych Działów, ale również, przy okazji, mogli zwiedzić budynek, czy podpatrzeć z bliska czym zajmują się urzędnicy. Tego dnia otwarte dla zwiedzających były gabinety Burmistrza Zatora i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Podczas wizyty młodzież wypełniała karty spraw w tym m.in. Wniosek o wydanie dowodu osobistego– w Dziale Administracyjnym i Spraw Obywatelskich, Wpis do ewidencji działalności gospodarczej - w Dziale Rozwoju, Oświaty i Zdrowia, Wniosek o wydanie warunków podłączenia do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej – w Dziale Inwestycji i Programów Europejskich, Wydawanie, wypisów i wyrysów w sprawie przeznaczenia terenu w planie zagospodarowania przestrzennego lub z studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania – w Dziale Gospodarki Przestrzennej i deklarację w sprawie podatków od środków transportu – w Dziale Finansowym.

W tym dniu władzę w Urzędzie przejął Młody Burmistrz Zatora Marcel Warmuz uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze, który wraz z drużyną  -  Zuzanną Błażej, Magdaleną Gołuchowską i Marią Wieliczko zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze. Podczas Dnia Otwartego nowy Burmistrz miał mnóstwo pracy, spotkań, rozmów ale i trudnych decyzji. Burmistrz wraz z zespołem spotkał się na naradzie dotyczącej przyszłości i rozwoju oświaty w Gminie Zator z dyrektorami szkół i przedszkoli.

Podczas spotkania na okoliczność gminnych obchodów Dnia Dziecka podpisano List Intencyjny w sprawie wzajemnej współpracy i podejmowania działania przy wdrażaniu pomysłów, innowacji i rozwiązań wzmacniających przedsięwzięcia oświatowe, sportowe, kulturalne i wychowawcze.

W naradzie wzięła udział Pani Maria Szostak z firmy Vulcan Sp. z o. o., która przedstawiła założenia realizowanego przez Gminę Zator projektu związanego z rozwojem oświaty pt. „Vulcan kompetencji w małopolskich samorządach”.

Na zakończenie Młody Burmistrz wraz z Burmistrzem Zatora z okazji Dnia Dziecka wręczyli na ręce dyrektorów prezenty dla uczniów i przedszkolaków Gminy Zator.

 

Tekst i foto: UM Zator/ DO

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-06-05 10:19
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl