do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc sierpień 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Dotacja na zakup laptopów dla Gminy Zator 2020-04-27

Dzięki skutecznie złożonemu wnioskowi Gminie Zator udało się zakwalifikować do rządowego programu i zdobyć blisko 70000 złotych na zakup laptopów, które zostaną udostępnione uczniom nieposiadającym sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych zajęć.

Projekt "Zdalna Szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów.

Zakup sprzętu komputerowego do realizacji projektu grantowego pn.Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”  działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”

Uprzejmie informujemy, że zakupione w ramach projektu "Zdalna Szkoła" laptopy, zostały przekazane do Szkół Podstawowych w Gminie Zator. Dyrektorzy po rozpoznaniu i zweryfikowaniu zapotrzebowania wśród uczniów na sprzęt  do nauki zdalnej , będą go wypożyczać. 

 

Wprowadził: Karol Matyjasik 2020-04-27 15:35
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl