do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc marzec 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Apel dyrektora Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zatorze 2020-03-21

Zwracamy się do Was my, personel medyczny pracujący na pierwszej linii walki z epidemią. Dziękujemy za słowa uznania, które od Was płyną.

Wiemy, że chcecie nam pomóc w jak najszybszym opanowaniu epidemii. Działając zgodnie z zaleceniami, aktywnie pomagacie w wygaszaniu epidemii. Bez Was nie damy rady.

Dlatego zwracamy się do Was z apelem o bardzo ścisłe przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, a szczególnie:

  • jeśli możecie – zostańcie w domu
  • unikajcie skupisk ludzkich
  • zachowajcie odstęp od innych ludzi
  • dbajcie o higienę rąk
  • ograniczcie wychodzenie z domu do niezbędnego minimum
  • zaniechajcie wszelkich spotkań – wykorzystajcie telefon lub Internet do kontaktu z innymi osobami, nawet jeśli jest to sąsiad lub bliski krewny
  • zadzwońcie do rodziców i krewnych w podeszłym wieku, przekażcie im nasz apel i zróbcie zakupy
  • jeśli przyjechaliście z zagranicy – skontaktujcie się z Sanepidem i poddajcie się kwarantannie przez 14 dni.

Tylko w taki sposób pokonamy koronawirusa. Zastosowanie się do tych zasad o trzy tygodnie wcześniej w Chinach uratowałoby 95% osób przed chorobą! To naprawdę działa!

PAMIĘTAJCIE! WIRUS BOI SIĘ MYDŁA, ZA TO UWIELBIA TŁOK

Poza tym – jeśli macie łagodne objawy, jak w przeziębieniu (niewysoka gorączka, drapanie w gardle) – zostańcie w domu, odizolujcie się od domowników, zadzwońcie do swojego lekarza rodzinnego. Obserwujcie się, jeśli Wasz stan zdrowia nie pogarsza się, nie ma potrzeby przyjeżdżania do szpitala. Obecnie większość tak przebiegających chorób to nie COVID-19.

Korzystajcie też z infolinii szpitalnej, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Jeśli ktoś z Was przyjechał z zagranicy i nie ma żadnych objawów – zastosujcie kwarantannę i nie dzwońcie do szpitali z zapytaniem o możliwość wykonania badania. Takie telefony bardzo utrudniają nam pracę. Badania wykonujemy osobom chorym. Badania osób z kontaktu wykonują służby sanitarne.

Dzwońcie do szpitala, gdy wystąpi u Was temperatura powyżej 38°C, kaszel i/lub duszność. W innych przypadkach kontaktujcie się z lekarzem rodzinnym.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc i z góry dziękujemy.

Wprowadził: Karol Matyjasik 2020-03-21 08:56
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl