do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Akcja Charytatywna na rzecz Janka z Jankowic, który choruje na raka kości 2019-09-13

16-letni Janek z Jankowic (gmina Babice) potrzebuje Naszej pomocy!

14 września odbędzie się Akcja Charytatywna na rzecz chłopaka! Każdy może przyjechać do Jankowic i pomóc! Janek choruje na raka kości. Potrzebne są pieniądze na wszczepienie endoprotezy biodra, rehabilitację i dalsze leczenie!

Janek to 16 letni, wspaniały chłopak, który zawsze pomagał innym angażując się w różne wydarzenia. To przewodniczący Aktywnej Grupy Młodzieży w Jankowicach.To laureat XXV posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży 2019, ukończył gimnazjum z wyróżnieniem i otrzymał stypendium naukowe. Dziś to On potrzebuje naszej pomocy.  W kwietniu 2019 roku zdiagnozowano u Niego nowotwór złośliwy kości. Janek 2 marca 2019 roku złamał nogę,  a dokładniej szyjkę kości udowej, wtedy też podczas badania histopatologicznego okazało się, że było to złamanie patologiczne. Wynik badania osteosarcoma był dla nas prawdziwym ciosem. Ta diagnoza zmieniła całe nasze życie i priorytety. Zaczęła się nasza walka o zdrowie i życie Janka. Nowotwór zaatakował podstępnie, nie dając żadnych objawów przed złamaniem. Janek do czasu złamania, był aktywnym chłopakiem, każdą wolną chwilę spędzał na stoku jeżdżąc na nartach a latem zdobywał najwyższe szczyty w Tatrach.

Teraz czeka go endoproteza biodra.  Choroba  zmieniła najbliższe plany Janka, teraz naszym domem od 29 kwietnia jest Oddział Hematologii i Onkologii w Szpitalu w Prokocimiu. To tu właśnie walczymy o zdrowie i życie Jasia. Jednak walka jest trudna i długa, ale szansa na wygraną jest wysoka. Po zakończeniu chemioterapii przedoperacyjnej czeka nas operacja usunięcia guza a następnie wszczepienie endoprotezy biodra, rehabilitacja i dalsza chemioterapia. Jednak jesteśmy przekonani, że z Waszą pomocą uda nam się pokonać chorobę a Janek wróci do sprawności fizycznej i realizacji swoich planów i marzeń.

Wprowadził: Karol Matyjasik 2019-09-13 13:16
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl